۳۰ بیمار کرونایی در دزفول بستری هستند

دزفول- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در این شهرستان گفت: در حال حاضر ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند.

به گزارش ایرنا علی قمیشی دوشنبه شب به رسانه‌های دزفول اعلام کرد: طبق بررسی میدانی و تحلیل آمارها از حدود ۲ هفته پیش با افزایش بیماران کرونایی در دزفول مواجه شدیم و هشدارهایی داده شد تا با رعایت پروتکل‌ها،  بیماری شدت نگیرد .
وی افزود: در شرایط بحرانی شدت گرفتن بیماری و ضرورت خدمات رسانی به بیماران، تمام قد در خدمت بیماران هستیم و  این آمادگی را داریم تا درصورت ازدیاد بیماری با مشکل مواجه نشویم. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: شرایط تا ماه‌های آینده نرمال نیست و هرگونه تجمع ممکن است موجب تشدید و انتقال بیماری شود لذا تجمع ۳۰ نفره با وجود یک بیمار ممکن است یک واکنش زنجیره‌ای ایجاد کند.
وی با تاکید بر لزوم قطع زنجیره کرونا افزود: اگر تجمع‌ها ادامه یابند وضعیت بیماری تشدید می‌شود مگر اینکه ۹۰ درصد مردم واکسن بزنند.

قمیشی اظهارداشت: کرونا بخشی از زندگی و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده و اگر در این مدت  فردی را از دست دهیم این سرمایه انسانی غیرقابل بازگشت است لذا پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان رعایت شوند.
وی با بیان اینکه از حدود ۲ هفته پیش شاهد افزایش تست‌های مثبت کرونا  هستیم، افزود: انتظار می رود آمار بستری‌ها  و مرگ و میرها نیز بیشتر شود؛ در حال حاضر مشکلی در کنترل و درمان بیماران کرونایی  نداریم ولی نگران مواجه شدن با پیک بیماری هستیم. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص واکسیناسیون کرونا نیز گفت: تولیدات شرکت‌هایی که  واکسن تولید می‌کنند، جوابگوی نیاز جامعه نیست؛ کشورهایی که تولیدکننده واکسن هستند واکسن را در اختیار مردم کشورشان قرار می‌دهند.
وی با بیان اینکه کشورمان پس از تست انسانی، تولید کننده واکسن خواهد بود، افزود: واکسن در مرحله نخست در اختیار گروه‌های هدف نظیر کادر درمانی قرار می گیرد تا قدرت ارائه خدمت به بیماران کرونایی را داشته باشند.

وضعیت کرونا در اغلب شهرستان‌های استان خوزستان نظیر دزفول در چند روز اخیر از آبی به زرد تغییر کرده  و درصورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی احتمال نارنجی و قرمز شدن آن نیز وجود دارد. 

استاندار خوزستان شنبه گذشته در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا اعلام کرد موارد بستری ناشی از شیوع ویروس کرونا در خوزستان از ۸۵ نفر روزانه به ۲۶۰ نفر، معادل سه برابر افزایش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha