۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84223030
۲ نفر

برچسب‌ها

وکیل بولتون: محاکمه ترامپ قانونی است

تهران- ایرنا- وکیل مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا روز دوشنبه گفت که محاکمه ترامپ در مجلس سنا کاملا قانونی است و این روند باید ادامه داشته باشد.

به گزارش ایرنا، چاک کوپر وکیل جان بولتون در روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: قوی ترین استدلال برای محاکمه یک افسر سابق به ماده ۱، بند ۴ قانون اساسی متکی است.

بخشی از قانون اساسی که کوپر به آن اشاره کرد، به این نکته اشاره می کند که رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهوری و همه افسران غیرنظامی در ایالات متحده می توانند به دلیل خیانت، رشوه، یا سایر جرایم بزرگ و جنایات قانونی از سمت خود برکنار شوند.

کوپر افزود: مخالفان محاکمه ترامپ بر این باورند که این قانون تنها شامل افرادی است که در حال حاضر در دولت حضور دارند و شامل افراد خارج شدن از دولت نیستند، در حالیکه تفسیر آنان اشتباه است.

بعد از تصویب دومین استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، شماری از سناتورهای جمهوریخواه استدلال کردند که لوایج ارائه شده توسط دموکرات ها  برای استیضاح ترامپ اشتباه است زیرا او  دیگر در قدرت نیست و محاکمه وی غیرقانونی است.

با تلاش دموکرات ها، دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا فردا سه شنبه محاکمه می شود تا به اتهام های وارده مانند خیانت، دامن زدن به شورش در این کشور و یورش هوادارانش به ساختمان کنگره رسیدگی شود.

این دومین جلسه محاکمه ترامپ در سناست.

وی اولین رئیس جمهوری آمریکاست که دو بار استیضاح می شود و این اولین بار در تاریخ ایالات متحده است که جلسه محاکمه استیضاح علیه یک رئیس جمهوری سابق برگزار می شود.

در این جلسه محاکمه، اتهاماتی مبنی بر ارتکاب جرایم سنگین و بِزِه قبل از ترک قدرت مورد بررسی قرار می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار جهان