۲۳ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان البرز توزیع می شود

کرج - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان البرز و غرب استان تهران اعلام کرد که در چهارمین مرحله پویش همدلی و احسان ۲۳ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در این استان توزیع می شود.

محمدمهدی پورسلیمانی عصر روز دوشنبه در حاشیه نهمین مرحله رزمایش مواسات و همدلی و کمک های مومنانه که در مصلای بزرگ امام خمینی شهرستان کرج اجرا شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۱۳ هزار بسته معیشتی از تاریخ ۹ دی ماه تا کنون با همکاری گروه های جهادی و ائمه جمعه و جماعات مساجد و هیئات مذهبی به دست نیازمندان رسیده  است، افزود: در این مرحله از رزمایش، تعداد ۱۰ هزار بسته معیشتی باقیمانده همزمان با ایام دهه مبارک فجر بین نیازمندان توزیع می شود.

وی اظهار داشت: از روز ۲۲ بهمن و همزمان با سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تعداد ۱۵ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و ژل ضدعفونی به نیازمندان و بخشی هم به کادر عزیز و فداکار درمان اهدا خواهد شد.

اقدام ستاد اجرایی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد
پورسلیمانی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر اساس تفاهمنامه تنظیمی با سازمان زندان ها و در قالب پویش نذر رهایی در نظر دارد نسبت به پرداخت دیون و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اقدام کند که در این مرحله تمام زندانیان با بدهی کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در این طرح قرار دارند، ضمن این که رسیدگی به خانواده های نیازمند زندانیان نیز در اولویت این ستاد قرار گرفت.

پورسلیمانی اعلام کرد: مردم عزیز کشورمان، از طریق سایت دنیای احسان و همچنین شماره گیری کد دستوری#۲۰۴۰۳۰ می توانند در این امر خداپسندانه به هر میزان که تمایل دارند، مشارکت کنند.

به گفته پورسلیمانی در حوزه اشتغال روستایی تا کنون تعداد ۲۵۰ فقره تسهیلات کم بهره، هر یک به مبلغ ۴۰۰میلیون ریال در روستاهای طالقان تخصیص داده شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برای هر یک از روستاهای شهرهای نظرآباد و اشتهارد نیز ۵۰۰ فقره تسهیلات در نظر گرفته شده که جمع این تسهیلات از نظر تعدادی هزار و ۲۵۰ فقره و از نظر ریالی، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال است.

احداث سه هزارو ۲۵۰ واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان البرز و غرب استان تهران در ادامه به دیگر اقدامات این ستاد اشاره کرد و گفت: در راستای احداث مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه قرار بود تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در استان البرز احداث شود که با افزایش این تعداد به سه هزار و ۲۵۰ واحد، مقرر شد ۲ هزار واحد در شهر جدید هشتگرد، ۸۵۰ واحد در حسن آباد کرج و ۴۰۰ واحد در فردیس احداث شود.

پورسلیمانی اظهار کرد: زمین های تخصیصی در هشتگرد توسط شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و زمین تخصیصی در حسن آباد کرج توسط اداره کل راه و شهرسازی و زمین تخصیصی در فردیس به مساحت ۴۴ هزار متر مربع توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تامین شده است.

وی اضافه کرد: در ضمن قیمت گذاری واحدهای احداثی بر اساس قیمت تمام شده ساخت و بدون لحاظ هر گونه سود انجام خواهد شد.

پورسلیمانی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و شهدای مظلوم و سرفراز و سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت: بر ما فرض و واجب است در کنار این شهیدان بزرگوار که به عنوان شهدای مدافع وطن و مدافع حرم بر تارک انقلاب اسلامی می درخشند، یاد کنیم از کادر فداکار و پر افتخار درمان که تعداد زیادی از آنها برای مراقبت و درمان بیماران کرونایی، آسمانی شدند و نام آنها با عنوان شهدای مدافعان سلامت جاودانه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha