مسوولیت‌ها باید به نسل سوم و چهارم انقلاب واگذار شود

قزوین - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتقال مسئولیت ها بین نسلی باید صورت گیرد، یعنی ما باید بدانیم در اداره کشور چه برنامه ای داریم تا از نسل سوم و چهارم انقلاب استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز دوشنبه در نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین با بیان اینکه دهه پنجم انقلاب متفاوت از سایر دهه ها است، اظهار داشت: دهه پنجم انقلاب، دهه فرصت های بزرگ و تهدیدهای بزرگ است، و اولین مسئله اقتصاد است.
وی ادامه داد: ۲۰ سال در این زمینه وقت از دست دادیم تا دست نسل سوم و چهارم انقلاب را بگیریم و در سخت ترین شرایط کشور این ها امور را در دست بگیرند.
رضایی تأکید کرد: ما با تجاربی که در دفاع مقدس داریم می توانیم در هشت سال آینده نسل سوم و چهارم را آماده کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد: در دولت آینده باید اکثریت بچه های انقلاب در کابینه باشند و جوانان را فقط برای زینت بخشی مجالس نبینیم.
این مسوول با تشریح اتفاقات حوادث پیش و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: زمانی که امام راحل در نوفل نوشاتو تشریف داشتند، آمریکا و فرانسه نماینده ای فرستادند، نماینده آمریکا از امام خمینی(ره) خواست که به ایران نروند امام در پاسخ گفتند تا الان علیه آمریکا حرفی نزدم، کاری نکنید که علیه تان اقدام کنم.
وی افزود: نماینده دولت فرانسه از موضع دیگری وارد شد و به کوچک بودن محل حضور امام راحل اشاره و خطاب به امام خمینی (ره) اعلام کرد که شما بیایید پاریس پذیرایی خوبی می کنیم، در همان برهه امام اطرافیان را جمع کرد و گفت من از صحبت این دو نفر فهمیدم که این ها می خواهند در غیاب من یک کارهایی بکنند، اطرافیان در مورد خطرات سفر گفتند که امام پاسخ داد خون من رنگین تر از مردم نیست و این ها همین را می خواهند که ما در ایران حضور نداشته باشیم.
رضایی به تنگناهایی که انقلاب از آن عبور کرده، اشاره کرد و گفت: این ها را باید نسل جوان مطالعه کنند و بدانند که انقلاب چه مشکلاتی را پشت سر گذاشته است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی حفره ها و خلاها در کشور، بیان کرد: کشور در قبل و بعد انقلاب با حفره هایی مواجه بوده است، به طور مثال از نظر دفاعی شاه متکی به ارتش آمریکا بود و وقتی انقلاب شد یک خلایی در این حوزه به وجود آمد که در جنگ با تشکیل سپاه و بسیج این مسئله حل شد و امروز با داشتن ارتش، سپاه، بسیج، موشک، پهپاد، تانک، توپ و ادوات نظامی این خلا و حفره کاملا پر شده است.
رضایی ادامه داد: حفره دوم مسئله امنیتی بود، قبل انقلاب ساواک این بخش را با اتکا به یک اتحادیه اطلاعاتی غربی مدیریت می کرد و ما بعد انقلاب با حذف ساواک، این خلا اطلاعاتی را داشتیم که در اردیبهشت ۵۸ با حملات گروهک فرقان این فقدان که در نبود سپر اطلاعاتی به وقوع می پیوست، آشکار شد.
وی، ایجاد اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در کشور را عامل پر شدن حفره اطلاعاتی در کشور دانست.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از حفره های مهم در کشور را حفره سیاست داخلی عنوان کرد و گفت: ما خلا مهم سیاست داخلی را هنوز پر نکرده ایم و یک ابزار مطمئن برای مردم سالاری دینی نداریم.
وی افزود: البته مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز اولین اقدام در زمان امام راحل بود تا این ها در چارچوب روحانیت سازمان بگیرند که متاسفانه این حرکت از بین رفت و اصولگرایان و اصلاح طلبان شکل گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha