تجهیز بیمارستان ابرکوه بیش از یکصد میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

یزد - ایرنا - رییس بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) ابرکوه گفت: تجهیز بخش‌های مختلف بیمارستان این شهرستان اعتباری بیش از یکصد میلیارد ریال نیاز دارد که علاوه بر بودجه دولتی، کمک خیران سرعت تجهیز این مرکز درمانی را افزایش می دهد.

دکتر علی اکبر عسکر نژاد عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه با قدردانی از خیرانی که در ساخت و تجهیز برخی از بخش های این بیمارستان  مشارکت کرده اند، اظهار داشت: دولت امسال برای ساخت حدود هزار و ۵۰۰ مترمربع بخش های مختلف شامل سی تی اسکن ، اورژانس و زنان و زایمان بیمارستان ابرکوه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص داده است .

وی ادامه داد: هم اکنون ساخت چهار واحد خانه پزشکان ابرکوه با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که تاکنون بیش از ۱۰میلیارد ریال در این زمینه هزینه و تکمیل آن برای اسکان پزشکان غیربومی بیش از چهار میلیارد ریال نیاز دارد.

جذب ۶ متخصص و  ۹ پرستار برای بیمارستان ابرکوه 

رییس بیمارستان ابرکوه اضافه کرد: باتوجه به نیاز این شهرستان به کادر درمانی و پرستاری در آزمون جدید استخدامی دولت، مجوز جذب ۶ پزشک متخصص قلب، زنان زایمان ، بیهوشی ، داخلی ، روانپزشک و جراح عمومی و همچنین  ۹ پرستار برای بیمارستان ابرکوه صادر شده است.

وی  با بیان اینکه ، هم اکنون عملیات ساخت بخش دیالیز این بیمارستان آغاز شده و برای تکمیل آن بیش از ۱۵میلیارد ریال اعتبار نیاز است، تصریح کرد : محمد تقی قوامی از خیران شهرستان تامین پنج میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال آن را تقبل و تاکنون یک میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است .

ساختمان بخش های زنان و زایمان با ۳۱تخت به بهره برداری می رسد  

عسکر نژاد با گرامیداشت دهه مبارک فجر و با بیان اینکه بیمارستان ۹۶ تخت خوابی ابرکوه ، بیشتر از تخت های فعلی به بیماران خدمات ارائه می کند ، یاد آورشد: تا پایان بهمن ماه امسال در قالب طرح توسعه بخش زنان و زایمان با ۱۵ تخت و بخش اوژانس با ۱۶ تخت به بهره برداری می رسد.   

وی با بیان مشکل کمبود اکسیژن برای بیماران بدحال در زمان افزایش بیماران کرونایی یادآور شد: دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری با همکاری مسوولان استان و مشارکت خیران تهیه و  در این بیمارستان راه اندازی شد.

رییس بیمارستان ابرکوه ، با قدردانی از مسوولان ، پزشکان ، کادر درمانی و پرستاران و همچنین خیران و نیروهای بسیجی ، جهادی و مردمی که در دوران سخت کرونایی به مردم خدمت کردند، افزود: در آبان ماه این شهرستان جزو ۴۳ شهر فوق بحرانی کشور بود.

وی از شهروندان ابرکوهی خواست همچنان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیش از گذشته مسایل و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر عسکر نژاد همچنین خاطر نشان کرد: برای کیفی کردن خدمات بیمارستان روزانه به طور متوسط یک نشست برگزار می شود و در این نشست کمیته های ۲۰ گانه مسایل و مشکلات بیمارستان را پیگیری و بررسی می کنند.

در این نشست خبری که جمعی از مسوولان بیمارستان حضور داشتند، رییس بیمارستان ابرکوه با لوح سپاس از خبرنگاران تجلیل کرد.  

افزون بر۴۰۰ پزشک ، کادر بهداشتی و درمانی در واحدهای ستادی در ۲۶ مرکز شامل پایگاه‌های سلامت و خانه های بهداشت مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان ابرکوه فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha