بارش برف برق ۱۵ روستای بویراحمد را قطع کرد

یاسوج- ایرنا- سرپرست اداره برق بویراحمد گفت: شبکه برق ۱۵ روستای بخش لوداب در شهرستان بدلیل بارش شدید برف ، سقوط پایه ها و پارگی شبکه های توزیع از روز گذشته تاکنون قطع شده است.

غلام حسن پردال روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برق ۱۵ روستای بخش لوداب  با ۴۰۰ خانوار جمعیت پس از بارش بدلیل سقوط بیش از ۱۰ اصله پایه انتقال برق و پارگی شبکه های توزیع برق  قطع شده است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی این روستاها در بخش لوداب شهرستان بویراحمد، افزود: محور ارتباطی و دسترسی به این روستاها قطع و بازگشایی محور نیز به سختی در حال انجام است.

سرپرست اداره برق شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از اعزام ۲ اکیپ عملیاتی و اتفاقاتی برای تامین برق پایدار به این روستاها خبرداد و خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط جاده دسترسی به این روستاها بسیار سخت و اکیپ های اعزامی منتظر بازگشایی محور ارتباطی هستند.

پردال گفت: در برخی از روستاهای بخش لوداب شهرستان بویراحمد ارتفاع برف به بیش از ۵۰ سانتی متر آن هم در جاده های خاکی رسیده که بدلیل نبود جاده دسترسی مناسب، مشکلات فراوانی برای تامین برق پایدار ایجاد کرده است.

وی  فاصله مکانی روستاهای بدون برق بخش لوداب در شهرستان بویراحمد تا مرکز این بخش را حدود ۸۰ کیلومتر ذکر و یادآورشد: خدمات رسانی به روستانشینان در شرایط این چنینی و نبود محور ارتباطی نیازمند همکاری سایر دستگاههای خدمات رسان چون حوزه راه و ترابری است.

افزون بر ۲۶۲ هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که حدود ۵۰ درصد از آنها در شهرستان های ۶ گانه گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد سکونت دارند.

کهگیلویه و بویراحمد با بیش از ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارای ۹ شهرستان بوده که ۶ شهرستان آن در منطقه گرمسیری و سه شهرستان در منطقه سردسیری واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha