پایانه متمرکز اتوبوسرانی در مشهد بهره‌برداری شد

مشهد- ایرنا- پایانه متمرکز اتوبوسرانی "شهید جوان" با هدف کاهش ترافیک در بلوارهای فلسطین و شهید منتظری مشهد روز دوشنبه طی مراسمی بهره‌برداری شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در این مراسم گفت: روان‌سازی ترافیک شهری، امکان برنامه‌ریزی و نظارت دقیق بر اعزام ناوگان، ایجاد امکانات رفاهی، سرویس دهی متمرکز در ایام مناسبتی و خاص و نظارت تصویری بر خطوط از جمله مزایای بهره برداری از این پایانه است.
سعید حسینقلی‌زاده افزود: ۹ خط با ۱۴۵ دستگاه اتوبوس در حاشیه بلوارهای فلسطین و شهید منتظری مشهد توقف داشتند که این امر علاوه بر ایجاد ترافیک سنگین، آلودگی صوتی را نیز به دنبال داشت و به همین منظور این پایانه در میدان شهید جوان با هماهنگی آستان قدس رضوی برای افزایش رضایتمندی شهروندان به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: این پایانه با مساحت چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع و هزینه ۷۵ میلیارد ریال با ظرفیت خدمات رسانی به ۹ خط اتوبوسرانی ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: با هدف فراهم ساختن انتخاب مسیر مناسب برای رفت و آمد شهروندان به نقاط مختلف شهر خطوط ۱۵،۲۶، ۲۸.۱،۳۷.۱،۴۲ و ۸۱ از بلوار های فلسطین و شهید منتظری به پایانه شهید جوان امتداد مسیر یافته و انتهای خطوط ۸۹، ۹۱ و ۹۸ نیز به این پایانه منتقل شده است.
وی افزود: همچنین در این پایانه توجه ویژه‌ای به پیوستگی مدل‌های حمل و نقل با توجه به مجاورت ایستگاه خط ۲ قطار شهری شده‌ است.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: پیوستگی مدلهای حمل و نقل از موارد مورد تاکید در حمل و نقل عمومی است.
مجتبی بهاروند افزود: این پایانه سبب اتصال مدلهای حمل و نقل به خصوص اتوبوسرانی و قطار شهری می‌شود.
وی ادامه داد: این پایانه پانزدهمین پایانه اتوبوسرانی متمرکز در شهر مشهد است که به صورت آنلاین اتوبوس‌ها کنترل می شوند.
در مجموع ۱۰۴ خط روزانه، پنج خط شبانه، هشت خط موقت و ۱۹ خط حومه در این شهر در حال خدمات رسانی هستند.
در این خطوط هزار و ۸۳۰ دستگاه اتوبوس فعالیت دارند که ۸۲۶ دستگاه متعلق به سازمان اتوبوسرانی و بقیه متعلق به بخش خصوصی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha