گروه پارلمانی حزب چپ آلمان خواستار مقابله با تبعیض علیه مسلمانان شد

تهران- ایرنا- آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی شمار حملات علیه مسلمانان و مساجد در مناطق مختلف آلمان افزایش داشته‌است و گروه پارلمانی حزب چپ برای مقابله با این حملات خواستار مقابله با تبعیض مذهبی شد.

به گزارش ایرنا، با افزایش میزان حملات علیه مسلمان در سال گذشته ، گروه پارلمانی حزب چپ ها بار دیگر درخواست خود را برای تصویب قانون موثرتر برای مقابله با تبعیض علیه مسلمانان را تکرار کرده است.

خبرگزاری فرانسه امروز (دوشنبه) نوشت: «اولا یلپکه» سیاستمدار حزب چپها گفت: با بیش از ۹۰۰ مورد جرم ، نفرت علیه مسلمانان و عبادتگاه های آنها در سال ۲۰۲۰ با وجود محدودیت های گسترده در زندگی عمومی به دلیل همه گیری کرونا بالاتر از سطح سال گذشته بوده است.

وی در اظهارات خود به پاسخ دولت فدرال به درخواست حزبش استناد کرد که اولین بار در نشریه «نویه اوزانبروکر سایتونگ» منتشر شد. بر این اساس در سال گذشته میلادی ۹۰۱ جنایت اسلام هراسی و ضد مسلمانان توسط مقامات در سراسر کشور ثبت شده است. یلپکه خاطرنشان کرد تجربه نشان داده است که در چند هفته آینده نیز تعداد زیادی از این حملات در آلمان ثبت خواهد شد.

در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۸۴ مورد از این جنایات ثبت شده است که آمار مربوط به سال ۲۰۲۰ حدود دو درصد بیشتر از آن است. در جرائمی از این دست که تاکنون ثبت شده ، سال گذشته ۴۸ نفر زخمی شده اند. در سال پیش از آن ۳۴ نفر زخمی شده بودند ، اما دو نفر از آنها نیز فوت کردند. مقامات همچنین از ۷۷ حمله به مساجد یا دیوار نگاره ها و هتک حرمت به این عبادتگاه ها در سال ۲۰۲۰ خبر داده اند.

سیاست مدار حزب چپ ها با انتقاد از این مسئله گفت: تهدید به مرگ علیه امامان مساجد و حملات فیزیکی، پرتاب سنگ و دیگر اشیاء به مساجد ، کشیدن روسری از سر زنان مسلمانان یا توهین و نفرت پراکنی علیه مسلمانان معمولاً از سوی راست گراهای افراطی و نژادپرست دیده می شود.

به گفته وی این جنایات گزارش شده تنها نوک کوه یخ است ، زیرا بخش بزرگی از توهین ها ، تهدیدها و حتی حملات فیزیکی متأسفانه حتی از سوی افراد مورد حمله قرار گرفته، به دلایل مختلف از جمله شرم و حیا به مقامات گزارش داده نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha