پدرم معتقد بود موسیقی و هنر جزو جدایی‌ناپذیر فرهنگ هر ملتی است

تهران- ایرنا- فرزند شهید دکتر محسنن فخری‌زاده در مراسم تقدیر از این دانشمند شهید هسته‌ای که در مراسم اختتامیه سی‌ونهم تئاتر فجر به عمل آمد با بیان آنکه پدرم در کنار علم، شیفته هنر و به ویژه موسیقی اصیل ایرانی بود گفت: پدرم همیشه می‌گفت موسیقی و هنر جزو جدایی‌ناپذیر فرهنگ هر ملتی است.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر که کار خود را از یازدهم بهمن ماه آغاز کرده بود دوشنبه شب ( ۲۰ بهمن‌ماه) با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به ایستگاه پایانی خود رسید.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت‌خانه، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حجت‌الاسلام محمدمهدی بهداروند مشاور مدیرکل و دبیر جشنواره تئاتر فجر، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و تنی چند از هنرمندان و مسئولان عرصه هنرهای نمایشی کشور حضور دارند.

 تقدیر از خانواده شهید دکتر فخری‌زاده در اختتامیه جشنواره سی و نهم

بخش ویژه مراسم احتتامیه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر آنگونه که پیشتر نیز رسانه‌ای شده بود به تقدیر از خانواده شهید دکتر محسن فخری‌زاده از شهدای دانشمند هسته‌ای کشورمان که به دست عوامل کوردل و ضدانقلابی ترور شد و به شهادت رسید اختصاص داشت.

در این بخش ابتدا دو پیام تصویری (ویدئوکلیپ) از زبان فرزندان شهید فخری‌راده برای حضار در این مراسم پخش شد.

حامد فخری‌زاده فرزند دکتر محسن فخری‌زاده شهید هسته‌ای در کلیپی درباره این شهید گفت: او به هنر و شعر علاقه داشت و معتقد بود موسیقی‌ و مشتقات هنر جز جدایی ناپذیر از فرهنگ یک مملکت است.

مهدی فخری‌زاده دیگر فرزند این شهید والامقام نیز در کلیپی جداگانه  بیان کرد: پدرم زیبایی‌ را در ذات می‌دانست نه در ظاهر. ایشان علاقه به موسیقی و آواز اصیل ایرانی داشتند. هم خوب می‌خواند و هم خوب آواز ایرانی را می‌شناخت. تسلط او به این ‌دو موضوع نگاهی را برایش به ارمغان آورده بود که معتقد بود آن مفهوم و معنای دقیقی که در شعر است توسط موسیقی به حد اعلا می‌رسد.

با پایان پخش این تصاویر با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارتخانه و حجت‌الاسلام بهداروند، مهدی و حامد فخری‌زاده روی صحنه حضور پیدا کردند و از خانواده این شهید با اهدای تابلوی نقاشی نفیسی از چهره شهید دکتر محسن فخری‌زاده قدردانی به عمل آمد.

پاسداشت چهار پیشکسوت عرصه تئاتر

بخش دیگر مراسم پاسداشت و بزرگداشت اختتامیه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، به تجلیل از چهار هنرمند پیشکسوت و قعال در عرصه هنرهیا نمایشی کشورمان اختصاص داشت.

در ابتدای این بخش، حسین مسافرآستانه، سیدعباس صالحی و سیدمجبتی حسینی برای پاسداشت مقام هنری همایون علی‌آبادی نویسنده و منتقد تئاتر، جمشید داورپناه نویسنده و کارگردان تئاتر، اختر تاجیک عکاس و بهرام ابراهیمی بازیگر روی صحنه آمدند و از این هنرمندان با اهدای جوایزی تقدیر کردند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =