تولید برق نیروگاه‌های کوچک خراسان شمالی از ۲۱ مگاوات گذشت

بجنورد - ایرنا - همزمان با ایام دهه فجر و با بهره‌برداری از نهمین واحد نیروگاه ۲ مگاواتی مقیاس‌کوچک خراسان شمالی در اسفراین، میزان تولید برق نیروگاه‌های سی.اچ.پی این استان به ۲۱.۵ مگاوات رسید.

به گزارش ایرنا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از این نیروگاه مقیاس کوچک گازسوز در شهرک صنعتی اسفراین اظهار داشت: هشت واحد سی اچ پی در خراسان شمالی با ظرفیت اسمی ۲۹ مگاوات فعال شده است که اکنون ظرفیت تولید واقعی برق در آنها ۱۹.۵ مگاوات است و با افزوده شدن نیروگاه ۲ مگاواتی شهرک صنعتی اسفراین، میزان تولید برق در این واحدها به ۲۱.۵ مگاوات افزایش پیدا کرده است.

سیاوش وحدت، ایجاد نیروگاه برق مقیاس کوچک را از نظر امنیت تامین برق برای شهرک های صنعتی دارای اهمیت دانست و افزود: امیدواریم در همه شهرک های صنعتی استان واحد های تولید برق سی اچ پی راه اندازی شود.

وی شهرک صنعتی اسفراین را از پویاترین شهرک های صنعتی استان برشمرد و گفت: این شهرک به وسعت ۹۷ هکتار ایجاد شده که ۶۶ هکتار آن مخصوص بخش صنعتی است و تاکنون ۵۰ درصد زمین های آن به سرمایه گذاران واگذار شده و بقیه آماده واگذاری است.

وی افزود: زیرساخت های شهرک صنعتی اسفراین تقریبا کامل شده است و تنها توسعه بخشی از زیرساخت های آن به ویژه آسفالت معابر باقی مانده که در سال ۱۴۰۰ انجام می شود.

اسفراین پیشتاز استان در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی  
فرماندار اسفراین نیز در آیین بهره برداری از نیروگاه برق گازسوز ۲ مگاواتی مقیاس کوچک شهرک صنعتی این شهرستان اظهار داشت: در پدافند غیرعامل، پراکندگی مراکز تولید یکی از اصول است که ایجاد این نیروگاه های مقیاس کوچک از جمله اقدامات مهم در بحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران است.

طاهر رستمی، شهرک صنعتی اسفراین را از پویاترین شهرک های صنعتی خراسان شمالی ذکر کرد افزود: بیشترین سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان در سال گذشته در شهرستان اسفراین صورت گرفته است که بخشی از این سرمایه گذاری ها در شهرک صنعتی اسفراین ایجاد شده است.

وی همچنین  با اشاره به انعقاد تفاهم نامه در حوزه اقتصاد مقاومتی میان استانداری خراسان‌ شمالی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر اخیر معاون وزیر صمت به استان، گفت: بر اساس این تفاهم نامه صنایع بزرگ شهرستان اسفراین از محل اجرای مسئولیت های اجتماعی خود در بحث توانمندسازی افراد در اشتغالزایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و تکمیل چرخه های تولید مشارکت می کنند.

به گزارش ایرنا برای اجرای طرح نیروگاه مقیاس کوچک ۲ مگاواتی شهرک صنعتی اسفراین ۳۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده که با بهره برداری از این طرح برای ۹ نفر اشتغال ایجاد شده است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha