۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۰
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 84222872
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین تجلیل از پرچمداران محراب در روانسر برگزار شد

کرمانشاه- ایرنا- به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، آیین تجلیل از پرچمداران محراب شهرستان‌های جوانرود و روانسر روز دوشنبه در سرسرای اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی روانسر برگزار شد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی از مسجد آغاز و توسط مساجد نیز تثبیت و بقا یافته است.
حجت الاسلام حجت الله فاضلی افزود: پایگاه اصلی انقلاب مساجد بوده و خواهد بود.
وی ادامه داد: دشمنان برای خالی کردن مساجد تلاش می کنند و ائمه جمعه و جماعات مساجد باید بصیر و مجهز به علم روز باشند.
دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از نقشه های دشمنان این است که صاحبان درس و منبر را تهی و به حاشیه ببرند و از طریق فضای مجازی این ترفند را انجام می دهند.
امام جمعه روانسر نیز گفت: انقلاب اسلامی بیشترین نقش را در بیداری، بصیرت و وحدت همه مسلمانان جهان داشته است.
ماموستا ملاسید محمدمحمدی افزود: دشمنان برای براندازی نظام تمام تلاش و توان خود را بکار بسته اند اما مردم همچنان در صحنه حاضر هستند.
وی اظهارداشت: علما پرچمدار وحدت و بصیرت هستند و باید در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان و تندروی های مذهبی مقابله کنیم.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه نیز گفت: وحدت و انسجام ملت ایران یکی از عوامل اصلی پیروزی و استمرار جمهوری اسلامی است.
احمد محمدی افزود: دشمنان اسلام که مخالف رشد و توسعه جوامع اسلامی هستند، با استفاده از تفرقه افکنی به دنبال ایجاد مشکلات هستند.
وی اضافه کرد: نقش روحانیون در رفع اختلاف و ایجاد وحدت و برادری نقش بسیار اثرگذاری دارند.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب حدود ۱۰۰ مسجد در مناطق اهل سنت استان فعال بود که اکنون ۵۱۵ مسجد در مناطق اهل سنت فعال است.
محمدی افزود: هم اکنون ۲۱ مدرسه علوم دینی رسمی و ثبت شده در مناطق اهل سنت استان فعال است و این در حالی است که قبل از انقلاب ۶ مدرسه و حجره دینی فعال بوده است.
در پایان این نشست از تعدادی از روحانیون و خادمان مساجد شهرستان های روانسر و جوانرود قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها