یمنی ها علیه حضور رژیم صهیونیستی در جزیره سقطری تظاهرات کردند

تهران – ایرنا- جزیره سقطری در یمن نسبت به حضور رژیم صهیونیستی در پوشش دولت امارات در این جزیره دست به تجمع اعتراض آمیز زدند و هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های یمنی، شهرستان "الوضیع" در سقطری شاهد حضور هزاران یمنی بود و معترضان با دادن شعارهایی علیه عادی‌سازی و در حمایت از مردم فلسطین، به حضور رژیم صهیونیستی در این شبه جزیره اعتراض کردند.

این معترضان همچنین با آتش زدن پرچم رژیم اشغالگر قدس تأکید کردند که مسأله فلسطین موضوع اصلی ومرکزی ملت‌های عرب و مسلمان است.

این تظاهرکنندگان همچنین اعلام کردند که هرگونه اظهاراتی که در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی باشد، محکوم است.

پیش از این نیز علاوه بر استان أبین، در دیگر استان‌های جنوبی یمن شامل "عدن"، "لحج"، "الضالع"، "حضرتموت" شاهد اعتراضات شدید یمنی‌ها به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بوده است.

این تظاهرات چند روز پس از آن انجام می‌شود که «زکریا الشامی» وزیر حمل و نقل دولت نجات ملی یمن در نشستی در صنعا اقدامات خصمانه امارات در مجمع الجزایر سقطری و حملات این کشور به مرزهای فلات قاره یمن را فاش کرد.

الشامی گفت: رژیم صهیونیستی در استان سقطری با پوشش امارات برای چپاول و غارت منابع طبیعی و استفاده از موقعیت جغرافیایی شامل ثروت‌های نفتی، درمانی و گردشگری و سایر دارایی‌های آن فعالیت دارد.

مجمع الجزایر سقطری از خرداد/ تیرماه گذشته در کنترل شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات است، قرار دارد.

وزیر حمل و نقل دولت نجات ملی یمن همچنین بر اهمیت حفظ خط مبدأ فلات قاره یمن که از سوی کارشناسان و متخصصان بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد ترسیم شده است، تأکید کرد.

جزایر سُقُطری یا سُقُطرا، مجمع‌ الجزایری متعلق به یمن است که در غرب اقیانوس هند، میان دو قاره آسیا و آفریقا و در دهانه "خلیج عدن" قرار دارد و برای کشتیرانی از موقعیت استراتژیک برخوردار است.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha