۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84222855
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین جلسه محاکمه باند جاسوسی انگلیس در یمن برگزار شد

تهران – ایرنا- رسانه‌ رسمی یمن دوشنبه شب از برگزاری نخستین جلسه محاکمه باند جاسوسی در این کشور که برای دستگاه اطلاعات انگلیس کار می‌کردند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی یمن (سبأنت) روز دوشنبه گزارش داد، ۶ فرد شامل «عرفات قاسم عبدالله الحاشدی»، «علی محمد عبدالله الجغمانی»، «باسم علی علی الخروجه»، ‌ «سعید سلیم عبدالله یحیی حبیش»، «أیمن مجاهد حریش» و «محمد شرف قائد حریش» در دادگاه کیفری حاضر شدند.

اولین جلسه بررسی پرونده کیفری شماره ۵۳۷ مربوط به فعالیت‌های جاسوسی و خرابکارانه تعدادی از مأموران دستگاه اطلاعات انگلیس و چند تن دیگر روز دوشنبه در دادگاه کیفری بدوی در صنعاء به ریاست قاضی «محمد مفلح» برگزار شد.

در کیفرخواست این افراد آمده است که متهمان از طریق یارگیری، به خدمت گرفتن و آموزش جاسوسی در تعدادی از استان‌های یمن، اقدام به فعالیت جاسوسی و تخریبی به نفع دستگاه اطلاعات انگلیس کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: افراد یاد شده با استفاده از وسائل ارتباطی، دستگاه‌ها و برنامه‌های و اپلیکیشن‌های پیشرفته در زمینه رصد، تعقیب، مکان یابی، ارسال اطلاعات، در خاک یمن اقدام به جاسوسی و انجام عمل خرابکارانه می‌کردند.

بر اساس این گزارش، متهمان در شهرداری صنعا و استان‌های عمران، صعده، الجوف، مأرب، المهره و حضرموت فعالیت داشته‌اند.

تاکنون دولت انگلیس واکنشی به برگزاری جلسه دادگاه نداشته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha