۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84222854
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ هزار مدرسه عشایری در کشور فعال است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۱۸ هزار دانش آموز عشایری در ۲۷ استان و ۶ هزار مدرسه مشغول تحصیل هستند.

محمدرضا سیفی روز دوشنبه در آیین افتتاح مدرسه چهار کلاسه خیر ساز در روستای قصریک در بخش صومای برادوست ارومیه افزود: یکهزار و ۹۰۰ مدرسه از مجموع ۶ هزار مورد، سیار و نیمه سیار هستند.

وی گفت: عدالت آموزشی در کشور از بدو انقلاب تا کنون نمود چشمگیری داشته است و هم اکنون حدود ۷۹ درصد از کل افراد لازم التعلیم و دانش آموزان دوره ابتدایی تحت پوشش آموزشهای لازم هستند.

سیفی اظهار داشت: پوشش تحصیلی دانش آموزان دختر عشایر مهمترین راهبرد آموزش و پرورش عشایری است.

مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: شرایط برای دانش آموزان محروم باید به گونه‌ای فراهم آید تا به منابع و اطلاعات دسترسی داشته و به صورت کامل از ظرفیت‌ها استفاده کنند.

سیفی با اشاره به لزوم توانمند سازی نیروهای آموزشی گفت: نیروهای اجرایی و کسانی که باید بر آموزش دانش آموزان نظارت کنند، باید اولویت اول خود را توانمند سازی نیروهای آموزشی قرار دهند.

وی با یادآوری اینکه شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا فصل جدیدی در حوزه تعلیم و تربیت ایجاد کرد، افزود: حل مساله و تسهیل در امور آموزشی، رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت در اقصی نقاط کشور و تمام مدارس باشد.

سیفی ادامه داد: دسترسی دانش آموزان به خدمات آموزشی از طرق مختلف ضرورت کنونی مجموعه است و نباید دانش آموزی به هر دلیلی از چرخه آموزش دور باشد.

در این آیین مدرسه چهار کلاسه خیر ساز روستای قصریک در ۱۲۰ متر زیربنا و بیش از ۵۰۰ متر مساحت با سه میلیاردریال هزینه در بخش صومای برادوست ارومیه به بهره برداری رسید.

آموزش و پرورش در ارومیه دارای چندین منطقه شامل صومای برادوست، انزل، نازلو، سیلوانا و نواحی یک و ۲ می باشد مجموعه ۱۶۰ هزار دانش آموز در این شهر تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha