۳۱۵ هزار بسته نوشت‌افزار میان دانش‌آموزان نیازمند کشور توزیع شد

ساری - ایرنا - مسول بسیج دانش‌آموزی کشور گفت که در مرحله دوم پویش " همکلاسی مهربان " که از اول تیرماه آغاز شد و تاکنون ادامه داشت ، ۳۱۵ هزار بسته نوشت‌افزار خریداری و میان دانش‌آموزان نیازمند کشور توزیع شده است.

به گزارش ایرنا ، مجتبی باستان عصر دوشنبه در رزمایش کمک مومنانه که در قالب پویش "همکلاسی مهربان " و نذر هوشمند در محل اردوگاه دانش آموزی بادله شهرستان میاندرود برگزار شد ،افزود که ۱۰ هزار بسته از این نوشت افزارها میان دانش آموزان نیازمند مازندران توزیع شد. 

وی گفت که در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه هم ۴۲۰ میلیارد ریال توسط دانش آموزان ، اولیا ، معلمان و تشکل های مردم نهاد جمع آوری و در میان دانش آموزان نیازمند توزیع شده بود .

مسول بسیج دانش آموزی کشور افزود که تمامی نوشت افزارهای توزیع شده به منظور حمایت از تولید ملی از برندهای داخلی بوده است.

باستان با اعلام این که سه میلیون نفر از دانش آموزان کشور همزمان با شیوع کرونا فاقد تجهیزات آموزش مجازی از جمله تبلت و گوشی هوشمند بودند ، گفت که در مرحله سوم پویش نذر هوشمند که از آبان ماه تاکنون در حال اجراست ، ۴۰ هزار دستگاه تبلت و گوشی هوشمند تهیه و میان دانش آموزان نیازمند توزیع شده است .

وی افزود که ۱۵ هزار دستگاه تبلت از این تعداد میان دانش آموزان مازندران توزیع شده است .

آمار دانش آموزان کشور در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۵ میلیون نفر است که از این تعداد ۵۰۶ هزار نفر دانش آموزان مازندرانی هستند.

بر اساس علام مسئولان آموزش و پرورش مازندران ، همزمان با آغاز سال تحصیلی جاری حدود ۴۰ هزار دانش آموز این استان فاقد ابزارهای هوشمند آموزش مجازی بودند که بخشی از اینها به خاطر تحصیل در مدارس دارای کمتر از ۵۰ دانش آموز نیاز فوری به این ابزارها نداشتند و برای دستکم ۲۰ هزار نفر هم گوشی و تبلت تهیه شده و یا تسهیلات خرید این ابزارها در اختیار خانواده هایشان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha