استفاده از کارکنان توانمند در پست‌های سازمانی اولویت باشد

تهران- ایرنا- رییس مرکز هیات‌های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم، از معاونان اداری، مالی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری خواست تا در انتصاب‌ها از کارکنان توانمند که در حوزه‌های کاری خود از شایستگی‌های لازم برخوردار هستند، استفاده کنند.

عبدالرضا باقری روز دوشنبه در نشست مجازی معاونان اداری، مالی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری افزود: دانشگاه‌ها و موسسه های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری زمانی می‌توانند به رسالت خود به خوبی عمل کنند و در راستای ماموریت‌های خود موفق باشند که همه اجزای آنها با همدلی و اتحاد، قدم بردارند و از ایجاد شدن فضای دو قطبی جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه های تخصصی و بدنه کارشناسی امور در ستاد و دانشگاه ها لازم است نسبت به این موضوع اهتمام جدی به خرج دهیم و با تقویت این موضوع و همچنین پیشبرد بهتر امور و به ویژه اختصاص پست‌های مربوطه به بدنه‌های کارشناسی به ویژه در حوزه‌های پشتیبانی و مالی و اداری از بدنه کارمندی را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

باقری افزود: در هر حال این افراد، سرمایه‌های ارزشمندی از نیروی انسانی توانمند در مجموعه آموزش عالی هستند که نباید نادیده گرفته شوند.

وی تاکید کرد: کارشناسان کلیدی که می‌توانند در پست‌های مدیریتی هم کارنامه خوبی از خود ارائه دهند و در پیشبرد اهداف سازمانی مفید و موثر واقع شوند.

رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: برای تامین منابع پایدار دانشگاه‌ها حتماً باید به دنبال نوآوری و پیدا کردن راه ها و روش‌های مناسب برای خلق منابع مالی جدید بود. در این راستا پیشنهاد می‌کنم علاوه بر تلاش‌های در دست انجام، با تشکیل کارگروه‌های تخصصی با حضور صاحب‌نظران، موضوع را پیگیری نمایند. سرمایه‌گذاری دانشگاه‌ها در این زمینه باید به گونه‌ای باشد که در بلندمدت دانشگاه علاوه بر استفاده از منابع مالی دولت به منابع مالی پایدار خود متکی باشد. با این کار برنامه های پژوهش و فناوری بلند مدت دانشگاه به علت وابستگی نبودن صرف به منابع دولتی دچار اختلال نمی شود.

باقری اظهار داشت: یکی از این حوزه‌ها که می‌تواند اثرگذار باشد، توسعه جلب مشارکت خیرین در حوزه آموزش عالی است که خوشبختانه در سال‌های اخیر قدم‌های بزرگی در این زمینه برداشته شده است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت علوم در نشست معاونان اداری، مالی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری نشست صبح امروز  با حضور مجازی ۱۶۰ نفر از معاونان و روسای دانشگاه‌ها برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha