۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۴
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84222830
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- توزیع هزار بسته کمک معیشتی در سبزوار، افتتاح سه طرح آبخیزداری در ششتمد، تجلیل از مادران شهدا و اهدای ۵۰۰ سری جهزیه در مشهد و تجلیل از استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از جمله عناوین خبرهای کوتاه روز دوشنبه در استان خراسان رضوی هستند.

سبزوار- رییس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه فجر هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا در این شهرستان توزیع شد. حجت الاسلام سید محمدجواد سجادی نژاد افزود: ارزش هر یک از این بسته‌ها چهار میلیون ریال است. وی ادامه داد: این بسته‌ها با همکاری مبلغان، ائمه جماعات و کانون‌های فرهنگی و تبلیغی بین خانواده‌های نیازمندتوزیع شد. تاکنون در مجموع ۹ مرحله کمک‌های مومنانه اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار، ۱۸ هزار و ۴۰۰ بسته و از طریق سپاه پاسداران سبزوار نیز ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان شهرستان سبزوار توزیع شده است.

ششتمد- سه طرح آبخیزداری با هزینه ۱۳ میلیارد ریال و با هدف استفاده بهینه از منابع آب در شهرستان ششتمد به بهره‌برداری رسید. رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: اعتبارات طرح‌های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است. زهرا ابارشی افزود: این طرح‌ها شامل بندخاکی و سرریز روستای کیذقان ششتمد با حجم ۵۰ هزار مترمکعب، سرریز قاسمی با حجم سنگ و ملات ۵۴۱ مترمکعب و سرریز سبه با حجم سنگ و ملات ۵۴۵ مترمکعب است. وی ادامه داد: همچنین عملیات سرریز روستای سررود و عملیات آبخیزداری دو سازه گابیونی در حوزه رودخانه ششتمد و دیوانخوی در قالب طرح‌های مشارکت‌های مردمی در دست اقدام است.

مشهد- مراسم تجلیل از مادران شهدا و اهدای ۵۰۰ سری جهیزیه به نو عروسان سادات به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در مهدیه مشهد برگزار شد. معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در این مراسم با تشکر از تلاش‌های موسسه آبشار عاطفه‌ها در رسیدگی به امور محرومان و دستگیری از نیازمندان گفت: ابتکار اهدای جهیزیه به دختران سادات مایه خیر و برکت و رضایت ائمه معصومین (ع) است. محمدصادق براتی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در استان در خصوص مواسات و کمک‌های مومنانه افزود: با همکاری و همراهی مردم استان و دستگاه‌های متولی و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در شرایط سخت اقتصادی، کمک‌های مومنانه بسیار در قالب تشکل‌های مختلف صورت گرفت که به نوبه خود جای تشکر دارد که امید است با تقویت این روحیه و تلاش روزافزون دستگاه‌های دولتی در مسیر خدمت بی‌منت به مردم روز به روز شاهد کاهش فقر و مشکلات اقتصادی باشیم.

جوین _ پنج طرح عمرانی با هزینه ۴۷ میلیارد ریال در شهرستان‌ جوین به بهره‌برداری رسید. فرماندار جوین گفت: این طرح‌ها در بخش‌های مخابرات، ورزشی، مسکن، آموزشی و خدماتی است. حسین جمشیدی افزود: با بهره‌برداری از یک سایت اینترنت پرسرعت روستاهای پیراکوه این منطقه از این خدمات برخوردار شدند. وی ادامه داد: همچنین زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در شهر نقاب این شهرستان با هزینه چهار میلیارد ریال به بهره برداری رسید. فرماندار جوین گفت: یک کارگاه تولید فیلتر روغن در شهرک صنعتی جوین، طرح بازسازی یک مدرسه روستایی و یک واحد مسکونی مدد جویی کمیته امداد امام (ره) نیز از جمله طرح‌هایی بود که امروز در این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سبزوار- مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در نشستی که به منظور بررسی وضعیت دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی در مدیریت و کنترل ویروس کرونا به شیوه محله و خانواده محور برگزار شد، امور پرستاری این دانشگاه حائز رتبه برتر در این زمینه شد. مجتبی لعل افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در زمینه اجرای اهداف و سیاست های نظام سلامت در حوزه توسعه پرستاری و کنترل و مراقبت ویروس کرونا موفق به کسب عنوان "دانشگاه برتر در امور پرستاری" شد.

مشهد- نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با حضور مسوولان این حوزه طی مراسمی تجلیل شدند. رییس حوزه علمیه خراسان در این مراسم با اشاره به ادامه و استمرار شناسایی‌ نخبگان بر ساماندهی مستعدان برتر در رشته‌های تخصصی تأکید کرد و گفت: با ایجاد موج نخبگان طلاب می‌توان از ظرفیت های خوب این حوزه برای پاسخ به مطالبات رهبر معظم انقلاب بهره برد. آیت الله سید مصباح عاملی افزود: نقش زیرساختی دانش، بینش و پژوهش را در پاسخگویی به نیازهای سازمانی، جامعه و بین‌المللی، چالش‌ها و موانع و مشکلات پیش رو باید مدنظر قرار داد و بر اساس آن‌ها حرکت کرد. در این مراسم نفرات برتر نخستین المپیاد علمی فقه و اصول حوزه خراسان که آذر ماه با شرکت ۴۱۶ نفر از طلاب و روحانیون به صورت کتبی برگزار شده بود تجلیل شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha