تولیت آستان قدس رضوی خانواده‌ها را به فرزندآوری توصیه کرد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب حرکت جمعیت کشور به سوی پیری است لذا خانواده‌ها باید به فرزندآوری توجه جدی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی روز دوشنبه در مراسم نمادین جشن ازدواج ۱۰۰ زوج جوان مشهدی به نمایندگی از ۸۸۸ زوج از سراسر کشور افزود: جمعیت کشور رو به پیری است و کاهش نرخ موالید می‌تواند در آینده کشور را با بحران کاهش جمعیت جوان و تبعات جبران‌ ناپذیر آن روبرو سازد.

وی ادامه داد: جمعیت یکی از شاخصه‌های توانمندی جامعه است، کاهش میل به فرزندآوری به سبب نگرانی از مشکلات اقتصادی یکی از وسوسه‌های شیطانی است چرا که روزی انسان در دست خداوند می‌باشد و محال است انسانی که به خدا توکل کند، ناامید شود.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه زوجین باید یکدیگر را در دین داری و زندگی توأم با عبودیت و پیروی از ذات اقدس الهی یاری کنند، به اهمیت تشکیل خانواده‌ سالم برای سعادت اجتماع اشاره کرد و گفت: ازدواج و تشکیل خانواده، موجب ارتقای سلامت و امنیت جامعه می‌شود و آینده پرفروغ کشور در گرو تربیت صحیح و شایسته فرزندان در نهاد خانواده است.
وی زوجین جوان را به دوری از تجمل ‌گرایی و چشم و هم چشمی‌ها و در پیش گرفتن زندگی توام با پاکیزگی، سادگی و صمیمیت توصیه کرد و افزود: چشم و هم‌چشمی‌ها آرامش را از زندگی انسان می‌گیرد، تجمل گرایی و سخت گرفتن زندگی به همسر شیرینی زندگی را برای انسان تلخ و گاهی موجب انحراف از مسیر الهی می‌شود.

حجت الاسلام مروی به قناعت در زندگی تأکید کرد و ادامه داد: پاکیزگی و تدین جامعه از خانواده‌ها نشأت می‌گیرد و این خانواده‌ها هستند که می‌توانند یک جامعه و کشور را به سوی تعالی و پیشرفت سوق دهند.
وی گفت: سازش در زندگی بسیار مهم و یک اصل اساسی است و از هرچیزی که با "سازش در زندگی مشترک" منافات دارد باید پرهیز کرد.

آیین نمادین جشن ازدواج ۱۰۰ زوج جوان مشهدی به نمایندگی از ۸۸۸ زوج از سراسر کشور امروز در تالار قدس حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha