بازنشستگان روستایی و عشایر  یزد ۵۵۰ هزار تومان عیدی می‌گیرند

یزد - ایرنا - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد گفت: مستمری‌بگیران این استان که پیش از ۳۱ شهریور امسال بازنشسته شدند ۵۵۰ هزار تومان و اگر ۶ ماه دوم سال بازنشسته شوند ۲۷۵ هزارتومان عیدی تا پایان بهمن‌ماه دریافت می‌کنند.

به گزارش ایرنا حسن ابراهیمی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران تعداد مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی روستایی استان را سه هزار و ۷۲۹ نفر بیان کرد و افزود: طبق آخرین مصوبه ستاد استانی مجموعا یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان بعنوان عیدی به حساب این افراد واریز می شود.

وی با بیان اینکه ۲۶ هزار نفر از مردم این استان تحت پوشش این صندوق هستند اظهار داشت: افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن روستاها و شهرهای زیر۲۰ هزار نفر جمعیت و افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند به عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر درآیند.

ابراهیمی اضافه کرد: از مجموع بیمه شدگان صندوق یاد  ۱۰ هزار نفر از بیمه شدگان فعال و حق پرداخت بیمه خود را پرداخت می کنند و نزدیک به پنج هزار نفر از بیمه شدگان این صندوق به دلایل مختلف حق بیمه پرداخت نمی‌کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد  با بیان این‌که طبق اطلاعات بدست آمده در حال حاضر حدود ۲۰ هزار نفر در استان  فاقد بیمه هستند از این افراد خواست نسبت به بیمه خود اقدام کنند تا در دوران سالمندی با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به خدمات این صندوق که یکی از چهار صندوق عمومی کشور است تصریح کرد:  صندوق فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ با هدف حمایت از روستائیان ، عشایر و کشاورزان در کشور برای دریافت مستمری بازنشستگی ، از کار افتادگی و فوتی آغاز کرده است .
ابراهیمی با تاکید بر اینکه کشاورزان ، روستائیان و عشایر، شاغلان فصلی و زنان سرپرست خانه‌دار روستایی و عشایری می‌توانند عضو صندوق شوند، تصریح کرد: مشمولان با پرداخت پنج درصد حق بیمه عضو صندوق می شوند و دولت نیز ۱۰ درصد حق بیمه مشمولان عضویت در صندوق را پرداخت می کند.

این مسئول صندق بیمه کشاورزی استان یزد ادامه داد: متقاضیان برای پوشش بیمه‌ای می‌توانند باحداقل ماهانه ۲۷۵ هزار ریال و حداکثر۷۰۰ هزار ریال به عضویت صندوق درآیند و از حمایت‌ها و مزایای آن بهره مند شوند. 

ابراهیمی بابیان اینکه صندوق بیمه روستایی دارای سه مستمری از کار افتادگی ،فوتی و بازنشستگی است اظهار داشت: بیمه شدگان در صندوق بیمه روستایی می توانند باداشتن حداقل یک سال سابقه و ۹۰ روز پیوستگی سابقه متصل به زمان ازکار افتادگی و یا فوت ازمزایای پرداخت مستمری به بازماندگان و ازکار افتادگی استفاده کنند .

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد اضافه کرد: برای بازنشستگی نیاز به داشتن ۱۵ سال سابقه بیمه پردازی و ۶۵ سال سن است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha