طرح تولید کنسرو رب گوجه فرنگی در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- طرح تولید کنسرو رب گوجه فرنگی شرکت کشت و صنعت دشت پرامان کرمانشاه عصر دوشنبه به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مجری این طرح در مراسم افتتاح آن گفت: برای اجرای این طرح در مجموع ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که از این میزان ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات توسعه روستایی و ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل آورده شخصی تامین شده است.
«علی حجتی» میزان اشتغال ایجاد شده در این طرح را ۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: ظرفیت توسعه این طرح و افزایش میزان اشتغال به هزار نفر را داریم.
وی به انعقاد قرارداد با کشاورزان استان کرمانشاه برای تامین گوجه فرنگی مورد نیاز این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: به صورت تضمینی محصولات گوجه فرنگی کشاورزان استان را خریداری می کنیم.
او گفت: سالانه ۶۰ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان استان خریداری می کنیم و با این ‌میزان‌ محصول ۱۰ هزار تن رب گوجه فرنگی در سال تولید می‌کنیم.

وی گفت: در صورت حمایت مسوولان قول می دهیم ظرفیت را از ۶۰ هزار تن به ۶۰۰ هزار تن افزایش دهیم و میزان اشتغال را نیز به هزار نفر افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه زیرکشت گوجه فرنگی می رود، گفت: هدف ما صادرات محصول به کشورهای آسیای میانه، اروپا و خاورمیانه است.
به گزارش ایرنا، این واحد تولیدی در حوالی روستای «سرارود سفلی» از توابع دهستان درودفرامان شهرستان کرمانشاه واقع شده است.

تقدیر ویژه رییس جمهوری از استاندار کرمانشاه

رییس جمهوری نیز در این آیین گفت: آقای بازوند استاندار کرمانشاه همیشه برای کمک به مردم و استان فعال هستند، یکی از استاندارانی هستند که گزارش فعالیت هایشان را تقریباً هر هفته در موضوعات مختلف دریافت می کنم.

دکتر حسن روحانی افزود: برای مردم خوب، عزیز، بزرگوار و مرزدار کرمانشاه آرزوی موفقیت و سربلندی دارم و خوشحالم که این طرح در این استان افتتاح می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها