بیش از ۷ هزار متر مربع از اراضی ملی شمیرانات آزادسازی شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اعلام کرد: با اجرای ۴ فقره حکم قضایی، ۷ هزار و ۲۵۰ متر مربع از زمین‌های ملی لواسانات در هفته جاری آزادسازی شد که ارزش زمین‌های رفع تصرف شده به ۲۰ میلیارد تومان می‌رسد.

حسن شکری عصر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: اجرای حکم با دستور رئیس حوزه قضایی لواسانات و توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان انجام گرفت.

به گفته وی، تصرفات به صورت بنا، درخت‌کاری، فنس‌کشی و تراس بندی بوده است.

این مقام مسئول نقش مردم را در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: بهترین حفاظت کننده عرصه‌های منابع طبیعی خود مردم هستند که نقش اساسی و کلیدی را در حفظ این مواهب الهی دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی شمیرانات تصریح کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

شکری تاکید کرد: فرهنگسازی در خصوص حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی یکی از مؤلفه های مهم و ضروری به‌شمار می‌آید که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های ملی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.                           
شمیرانات دارای ۱۴۰ هزار هکتار اراضی ملی است.این شهرستان متشکل از ۴ شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha