توزیع ۱۰۰ سری جهیزیه در راستای کنگره شهدای یزد و چند خبر کوتاه

یزد- ایرنا - فرمانده سپاه میبد با اشاره به برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد در اسفندماه امسال گفت: ۱۰۰ سری جهیزیه با مشارکت خیرین بین نوعروسان این شهرستان توزیع شد.

سرهنگ مصطفی بهشتی‌فیروزآبادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: در این زمینه ۱۳ هزار بسته معیشتی و چهار هزار بسته بهداشتی بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

وی محرومیت‌زدایی را رویکرد یادواره شهدا ذکر کرد و اظهار داشت: همجنین ساخت ۲ باب منزل برای نیازمندان این منطقه در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ بهشتی‌فیروزآبادی خاطرنشان کرد: در این شهرستان ۲۵۰ هیأت عزاداری فعال هستند که سعی شده در ارائه خدمات مختلف از ظرفیت آن‌ها برای برگزاری  کنگره استفاده شود.

وی ادامه داد: در قالب طرح شهید سلیمانی ۵۲ پایگاه مقاومت بسیج این شهرستان در راستای ارائه خدمات بهداشتی به ۵۲ پایگاه سلامت تبدیل شد.

بهشتی‌فیروزآبادی با بیان اینکه ۲۰۰  کودک بی‌سرپرست در شهرستان میبد توسط کمیته امداد با همکاری قرارگاه حاج قاسم سلیمانی تحت پوشش این نهاد قرار گرفت اظهار داشت: در  این شهرستان  ۵۶۰ کارخانه وجود دارد که با مذاکرات صورت گرفته با مسوولان این کارخانجات در بحث شیفت ایثارکارگری اقدامات اثربخشی صورت گرفت.

فرمانده سپاه میبد تصریح کرد: با توجه به شیوع و ویروس کرونا، سپاه این شهرستان از یک سال گذشته تا به امروز اقدامات مختلفی انجام داده و از ظرفیت تمام خیرین و پایگاه‌های بسیج و معتمدین استفاده شده تا بتوانیم اقدامات مؤثری را انجام دهیم.

۴۰ عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، رفاهی و حمایتی در چارچوب کنگره چهار هزار شهید استان  یزد که اوایل اسفند ماه ۹۹ ، برگزار می شود، تدوین و پیش‌بینی و در این راستا ۲۲ کمیته تشکیل شده است.

***

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان گفت: تاکنون با همکاری خیران و مردم فداکار ۹ هزار بسته معیشتی در قالب دومین کنگره ملی شهدا بین نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر در این شهرستان توزیع شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ اسدالله امامی روز دوشنبه در نشست خبری حضوری ستاد یادوارهای شهدای استان که با رعایت نکات بهداشتی در حسینیه آقا مرکز  استان برگزار شد افزود: هدف و محور اصلی برگزاری یادواره شهدآ، ارایه خدمات رفاهی و فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی است .

وی با قدردانی از همکاری مردم و خیران این شهرستان در اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی بر ضرورت تداوم آن تاکید کرد و ادامه داد: به کارگیری ظرفیت ۴۰ مسجد برای ارائه خدمات مختلف جزو دیگر اقدامات انجام شده در قالب برنامه‌های کنگره ملی شهداست و پخت و توزیع ۴۷ هزار وعده غذای گرم صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان در ادامه به تامین و اهدای بیش از  ۴۰۰ سری جهزیه ویژه نوعروسان نیازمند در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: همکاری خیران در تهیه و تأمین جهزیه مورد نیاز قابل ستایش است.

به گفته امامی، اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی جزو اهداف اصلی و رویکرد برنامه‌های دومین کنگره ملی شهدا پیگیری شده و لایه‌روبی قنوات و اجرای ۳۲ طرح محرومیت‌زدایی توسط گروه‌های جهادی از دیگر برنامه‌های مهمی است که در منطقه انجام شد.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج اردکان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی نمایشگاه هنرهای تجسمی در محل گلزار شهدا، توزیع ۹۷۴ بسته معیشتی در ۳۰ مسجد و توزیع ۱۰۰۰ سری غذای گرم از دیگر جمله اقدامات انجام شده در بهمن شهدایی  اردکان است.

امامی گفت: تاکنون ۱۰۰ رأس گوسفند ذبح و توزیع گوشت بین ۱۱۲۵ خانوار نیازمند انجام شده و همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها از سوم بهمن‌ماه تا سوم اسفندامسال به نام بهمن شهدایی نامگذاری شده است.

اجلاسیه کنگره شهدای استان یزد  در اسفندماه امسال برگزار می شود.

***

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تفت گفت: هنرمندان فیلمساز تفتی پنج فیلم کوتاه مستند و داستانی در تفت، شهرستان خلاق فرهنگ و هنر در حوزه سینما ساختند.

احمد ذاکری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این فیلم ها با حمایت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد، بخشداری مرکزی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تفت در روستاهای بخش مرکزی شهرستان و در قالب جشنواره فیلم کوتاه تولید شد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تفت ادامه داد: فیلم های ۱۴ روز به کارگردانی محمد رسول شجاعی تفتی، ده بالا به کارگردانی مجیدرضا دهقانی تفتی، پسری که عروسک داشت به کارگردانی نجمه تفتی، بیراهه به کارگردانی محمدعلی مومنی زاده و سیدجنگلی به کارگردانی آسیه احمدی پنج فیلم این جشنواره هستند.

وی اضافه کرد: طی پنج سال گذشته هشت دوره همایش هنرمندان فیلمساز تفتی برگزار شد که در هر دوره تعدادی از فیلم های ساخته شده توسط این هنرمندان به اکران درآمد.

ذاکری با بیان اینکه تفت به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر در حوزه سینما معرفی شده است، افزود: در سال های اخیر ساخت سه فیلم بلند داستانی به نام های راه امید و پات کین به کارگردانی محمدرسول شجاعی تفتی و صدای سکوت به کارگردانی نجمه تفتی و سجاد شاهدی باغ خندان ساخته شده است.

وی ادامه داد: از دیگر رویدادهای مهم سینمایی شهرستان برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه آفتاب است که در این جشنواره تولیدات ۱۰ سال گذشته هنرمندان استان یزد با هم به رقابت پرداختند.

ذاکری اظهار امیدواری کرد در آینده با همت، تلاش و حمایت هنرمندان فیلمساز شاهد تولیدات بیشتری در این حوزه باشیم.

***

مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: مراکز مثبت زندگی در اصل به عنوان بهزیستی‌های کوچک در هر محله یا منطقه از شهر انجام دهنده وظایف سازمان بهزیستی هستند و سهم استان یزد نیز از ۲ هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی کشور ۴۳ مرکز است.

دکتر علی محمد عطابخش روز دوشنبه در مراسم تقدیر از یکی از موسسه‌های خیریه میبد افزود: مراکز و موسسه‌های خیریه زیر مجموعه سازمان تا به حال انجام دهنده فعالیت‌ها در خدمت رسانی به مددجوها بوده‌اند و همچنان  نیاز است ادامه‌دهنده خدمات خود به مددجویان مراجعه کننده‌باشند و رفع مشکل نیازمندان را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد فعالیت‌های سازمان بهزیستی در بخش غیر دولتی و با کمترین کمک مالی از سوی دولت انجام می‌شود.

مدیر کل بهزیستی سازمان بهزیستی میبد در ادامه  با اشاره به لزوم حمایت از موسسه های خیریه توسط دولت برای ارایه خدمت رسانی بهتر به مردم ، وظایف و فعالیتهای سازمان بهزیستی را بیش  ۵۲ وظیفه متنوع برشمرد که برای آن بیش از ۱۳۰ فرآیند تعریف شده است .

وی خدمات بهزیستی را خدمات کف جامعه عنوان کرد که از قبل از تولد افراد تا فوت آنها را در جامعه شامل می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد هم در این نشست گفت: موسسه های خیریه و در کل سازمانهای مردم نهاد در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی دارند و دولت نیز علی رغم نیاز به این سازمان‌ها ، نتوانسته تا به حال حمایت چندانی از آنها داشته‌باشد.  

رسول نصیری معرفی موسسه‌ها به افراد خیر را یکی از حمایت‌های دولتی برشمرد و به موسسه‌ها و مراکز مشاوره‌ای  نیز توصیه کرد با هم در ارتباط باشند و از ظرفیت‌های هم برای ارائه خدمات تخصصی  استفاده کنند.

رییس اداره بهزیستی میبد نیز به وجود ۱۳ موسسه خیریه شامل اشتغال ، حقوقی و فرهیختگان و همچنین  ۶ موسسه انجیو در راستای پیگیری اشاره کرد.

وی موسسه باب‌الحوائج  که مورد تقدیر قرار گرفت را یک موسسه جامع و کامل ارایه دهنده خدمات مددکاری و مشاوره و مجهز به پایگاه دائمی سنجش بینایی ، گفتاردرمانی و برگزار کننده کلاس‌های پیشگیری  از آسیب‌ها معرفی کرد.

سید محسن فلاح اظهار کرد: تا به حال اداره بهزیستی میبد ۷۵ مجوز موسسه‌ و مرکز صادر کرده است که ۱۹ مورد آن موسسه خیریه و مابقی مراکز هستند که بیشتر در حوزه های اجتماعی و همچنین امور توانبخشی ، اشتغال و پیگیری فعالیت دارند و تعدادی از آن‌ها نیز نو سازی ساختمان محل خدمت داشته‌اند.

وی به ۴ مرکز مثبت زندگی در چهار منطقه شهر اشاره کرد که به هر مرکز نیز ۳۵۰ پرونده محول شده‌است.

رییس اداره بهزیستی میبد همچنین به تفرجگاه فرهنگی و تفریحی واقع شده در محله حسن آباد اشاره کرد که می‌تواند با همکاری و کمک خیرین مورد بهره برداری قرار گیرد.

انسیه فلاح عضو شورای شهر میبد هم در این مراسم از تلاش‌ها و پیگیریهای مسوولان و همچنین موسسه‌های زیرمجموعه اداره بهزیستی که انجام دهنده فعالیتهای خود جوش هستند تقدیر کرد و آمادگی شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد برای هر گونه حمایت از موسسه ها و مراکز بهزیستی را یادآور شد.

مدیر موسسه خیریه باب‌الحوائج هم به ثبت موسسه در سال ۸۳  و ساخت بنای آن در سه طبقه اشاره و اهداف موسسه را کمک رسانی به نیازمندان و ارایه خدمات توانبخشی و کمک به مردم با ارایه خدمات مشاوره و برگزاری کارگاههای آموزشی سبک زندگی و مشاوره برشمرد.

جلال فلاح در ادامه با یادآور شدن همکاری ۲۳ نفر به عنوان کادر مشاور و مدرس از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با این موسسه در حوزه مشاوره و حوزه‌های دیگر مانند انجام تحقیقات برای تکثیر نسل و افزایش جمعیت از مسوولان حمایت از موسسه را خواستار شد.

مسوولان سازمان بهزیستی استان و شهرستان صبح امروز از تفرجگاه فرهنگی و تفریحی واقع در حسن آباد بازدید کردند.

سه هزار و ۲۰۰ مددجو تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند .

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

***

به میمنت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز دوشنبه برای نخستین بار نمایشگاه دستاوردهای بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهریز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه در قالب غرفه‌های مختلف شامل مشاوره رایگان مامایی، تغذیه، خدمات پرستاری، گرفتن فشارخون و اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون فعالیت دارد.

همچنین در قالب تصاویر متنوع، نمایش فیلم و عکس نسبت به نمایش دادن فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی و درمانی بیمارستان فاطمه الزهرا (س) از ابتدا تاکنون اقدام شده است .

این نمایشگاه تا ۲۳ بهمن‌ماه جاری  همه روزه از ساعت هفت صبح الی ۱۹ در محل بیمارستان مهریز برای اطلاع و بازدید عموم مردم دایر است که می‌توانند علاوه از خدمات استفاده کنند.

فعالیت درمانی و بهداشتی بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغاز شد که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش های زنان و زایمان ، جراحی، اورژانس، اطفال، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و چشم پزشکی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

***

به منظور بسترسازی اثربخش و تقویت ارتباط و همبستگی میان آموزش عالی و صنعت اسب کشور و همچنین توسعه فناوری براساس نیاز این صنعت، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و انجمن حفاظت از اسب کاسپین صبح امروز در دفتر معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یزد امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد دکتر ولی درهمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد در توضیح جزئیات این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل و بهره‌گیری از استعدادها و توانمندی‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و فناوری در راستای حفاظت از اسب کاسپین به عنوان گنجینه ملی و در راستای اجرای رسالت‌های اجتماعی دانشگاه در جامعه به امضا رسید.

دکتر درهمی انجام پژوهش‌های کاربردی در کلیه حوزه‌های مرتبط با صنعت اسب از جمله مباحث تاریخ، فرهنگ و هنر، ورزش سوارکاری، ژنتیک و اصلاح نژاد، تولید مثل، مدیریت و حفاظت از نژادهای اصیل ایرانی به ویژه اسب کاسپین، تدوین و پیگیری پروپوزال ثبت اسب کاسپین در فهرست میراث طبیعی و میراث فرهنگی کشور و همچنین قرارگرفتن آن در فهرست میراث جهانی یونسکو و تلاش برای برقراری ارتباط با مراکز پژوهشی معتبر دنیا برای انجام پروژه‌های مشترک را از دیگر اهداف مهم این تفاهم نامه برشمرد.

در این تفاهم نامه بر برگزاری کارگاه، سمینار، همایش و نشست‌های علمی و دوره‌های آموزشی حضوری و مجازی در سطح داخلی و بین‌المللی در موضوعات مرتبط با اسب به منظور ارتقای سطح علمی و فنی تولیدکنندگان و عموم علاقه‌مندان به صنعت اسب کشور، کمک به ارتقای کیفی و کمی دوره‌های کارآموزی، کارورزی، کاربینی، فرصت کاری، فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی و بازدیدهای علمی هدفمند و همچنین تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها تاکید شده است.

انجمن حفاظت از اسب کاسپین ccs تشکلی غیر دولتی، غیرانتفاعی و داوطلبانه‌ است که فعالیت آن در سطح ملی بوده و در اسفند ماه ۱۳۹۶ با موافقت وزارت جهاد کشاورزی و وزرات کشور به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha