اخبار انتظامی استان قزوین

قزوین - ایرنا - فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با ترفند گرفتن اقامت در کشور آلمان از ۶ شهروند قزوینی کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سردار "علی ابراهیمی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت شخصی مبنی بر اینکه خانمی پس از آشنایی با فرزندانش و به بهانه اخذ اقامت در کشور آلمان از آنان کلاهبرداری کرده، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی، ماموران با انجام اقدامات فنی فرد مورد نظر که قصد خروج از کشور داشت شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه وی را در شهر قزوین دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان قزوین اظهار داشت: متهم در بازجویی های تکمیلی ماموران به جرم خود اعتراف و اقرار داشته که با ترفند گرفتن اقامت در کشور آلمان از ۶ شهروند به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.
این مقام ارشد انتظامی در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه افراد کلاهبردار از شیوه های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند لازم است قبل از ارتباط با اینگونه افراد، نسبت به تحقیقات و شناسایی هویت دقیق آنان اطمینان حاصل کرده تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

تشدید اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بویین زهرا
فرمانده انتظامی بویین زهرا از شناسایی و دستگیری ۱۲ خرده فروش و معتاد پرخطر در طرح پاکسازی مناطق آلوده در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "حسین رشیدتبار " درباره جزئیات این خبر بیان داشت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف پاکسازی مناطق آلوده و برخورد با مخلان نظم و امنیت در سطح شهرستان بویین زهرا به مرحله اجرا درآمد.
وی افزود: در اجرای این طرح ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی و دستگیری ۱۲ نفر خرده فروش مواد مخدر و معتاد پر خطر شدند.
سرهنگ رشیدتبار اظهار داشت: هدف اصلی اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی، ایجاد احساس امنیت در بین شهروندان و برقراری نظم و امنیت اجتماعی است و این مهم با جدیت و به صورت مستمر پیگیری و در دستور کار پلیس قرار دارد.
وی با اشاره به کشف مقادیری از مواد مخدر، ۴ دستگاه ترازوی توزین و ۵ قبضه سلاح سرد در این طرح خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha