نشریه «محجوبه» ویژه دهه فجر منتشر شد

تهران-ایرنا- تازه‌ترین شماره نشریه «محجوبه» با گرامیداشت چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به زبان انگلیسی منتشر شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا ، سیصدوبیست‌وپنجمین شماره نشریه بین‌المللی محجوبه، با محوریت گرامیداشت چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان انگلیسی منتشر شد.

در این شماره، ضمن تبریک روزهای خجسته ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن سیره زندگانی خانواده شاخص اسلامی یعنی امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) را بعنوان الگوی نمادین خانواده در جامعه مسلمان یاد کرده و به جنبه‌های متعدد الگوگیری مسلمانان عصر حاضر به سبک زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره می‌کند.

در مقاله نیاز بشریت به مذهب و معنویت، زهرا مصطفوی به اهمیت توجه به مذهب در جهان مادی‌گرای امروزه پرداخته‌ و در این مقاله اشاره‌ای دارند به نامه امام خمینی(ره) خطاب به گورباچف که در آن توجه به معنویات را، راه برون رفت از معضلات جوامع مادیگرا دانسته‌ است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این شماره، مصاحبه‌های متعددی در مورد انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی(ره) می خوانیم. گوناگونی مصاحبه شوندگان به لحاظ کشور و ملیت ما را با جنبه‌های مختلف انقلاب و شخصیت امام راحل (ره) بیشتر آشنا می‌کند.

با توجه به اهمیت سبک زندگی اسلامی، در مقاله توصیه‌هایی برای زندگی به سبک اسلامی، به این موضوع پرداخته شده است.

مقاله پیروی از تعالیم الهی رمز رهایی، از زبان رهبر معظم انقلاب به اهمیت توجه به تعالیم اسلام و آشنایی با اصول انقلاب اسلامی در راستای تبیین و ترویج بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و معرفی مولفه‌های تمدن نوین اسلامی، رمز رهایی از یوغ استکبار جهانی را برای خوانندگان از بیان رهبر معظم انقلاب تشریح کرده است.

 این مؤسسه بین‌المللی در ایام الله دهه مبارک فجر علاوه بر فعالیت مطبوعاتی و بین‌المللی فوق در راستای ایفای وظایف رسالتی و پشتیبانی فرهنگی از رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اقدام به تهیه، تولید و ارسال بسته محتوایی ـ فرهنگی مشتمل بر مقالات کاربردی در موضوعات متنوع پیرامون واکاوی علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای بی نظیر استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کشور و فرامرزها به زبان‌های عربی، انگلیسی و اردو کرده است.

محجوبه ماهنامه‌ای اجتماعی - فرهنگی است که با رویکرد معرفی سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی با محوریت زن و خانواده مطالبی را در زمینه معرفی مولفه‌های خانواده موفق اسلامی، نقش زنان موفق در توسعه و پیشرفت جامعه و سلامت و بالندگی خانواده، معرفی شخصیت‌های علمی، فرهنگی، کارآفرین، مذهبی و ... ایران و جهان اسلام  به مخاطبان انگلیسی زبان ارائه می‌کند. زیربنای این مجله بر تربیت اسلامی و دیدگاه‌‎های ائمه معصومین(ع) بنا شده و امید است که سیره اهل بین عصمت و طهارت و سبک زندگی آن بزرگواران برای خوانندگان قابل فهم و همانند سازی شود.

فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور، قابل دانلود است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha