کرونا درآمدهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را ۶۰ درصد کاهش داد

مشهد- ایرنا- معاون توسعه و مدیریت منابع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: شیوع ویروس کرونا موجب کاهش ۶۰ درصدی درآمدهای این کانون شده است.

مهدی مشفق روز دوشنبه در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی هنری شماره ۱۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در مشهد افزود: با توجه به این‌که بخش قابل توجهی از بودجه این کانون از طریق برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ها تأمین می‌شود با تعطیلی آن‌ها ۶۰ درصد درآمد خود را از دست دادیم.

وی ادامه داد: به رغم مشکلات پیش آمده و این‌که نتوانستیم حمایت‌های لازم را داشته باشیم، همکاران ما هر جا که لازم بود فعالیت‌ها را انجام دادند.

معاون توسعه و مدیریت منابع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: امسال از نظر تأمین منابع مالی و امکانات سال سختی بود. با شیوع کرونا فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی که جزو اصلی فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، بیشترین ضربه را خوردند، اما با تلاش‌های صورت گرفته و مساعدت مربیان و مدیران در زمان بسیار کوتاه فعالیت‌های مجازی آغاز و جایگزین کلاس‌ها و برنامه‌های حضوری شد. در این میان خراسان رضوی هم از جمله استان‌هایی بود که توانست در فضای مجازی برنامه‌ها و کلاس‌های خود را برگزار کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امروز و در گام نخست کتابخانه این مرکز جهت استفاده مردم منطقه افتتاح می‌شود و به مرور سایر بخش‌های آن به روی مخاطبان باز خواهد شد.

ابراهیم زره‌ساز افزود: مرکز تخصصی ادبیات کودکان و نوجوانان نیز در این مرکز مستقر خواهد شد و با هماهنگی پارک علم و فناوری خراسان به زودی شاهد استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه بازی و اسباب بازی در این مرکز خواهیم بود و خانه بازی در این مرکز راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: ساختمان این مرکز در غرب مشهد و در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و ۱۹۵۰ مترمربع زیربنا در سه طبقه ساخته شده که برای احداث آن ۴۹ میلیارد ریال هزینه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها