کرونا درآمدهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را ۶۰ درصد کاهش داد

مشهد- ایرنا- معاون توسعه و مدیریت منابع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: شیوع ویروس کرونا موجب کاهش ۶۰ درصدی درآمدهای این کانون شده است.

مهدی مشفق روز دوشنبه در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی هنری شماره ۱۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در مشهد افزود: با توجه به این‌که بخش قابل توجهی از بودجه این کانون از طریق برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ها تأمین می‌شود با تعطیلی آن‌ها ۶۰ درصد درآمد خود را از دست دادیم.

وی ادامه داد: به رغم مشکلات پیش آمده و این‌که نتوانستیم حمایت‌های لازم را داشته باشیم، همکاران ما هر جا که لازم بود فعالیت‌ها را انجام دادند.

معاون توسعه و مدیریت منابع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: امسال از نظر تأمین منابع مالی و امکانات سال سختی بود. با شیوع کرونا فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی که جزو اصلی فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، بیشترین ضربه را خوردند، اما با تلاش‌های صورت گرفته و مساعدت مربیان و مدیران در زمان بسیار کوتاه فعالیت‌های مجازی آغاز و جایگزین کلاس‌ها و برنامه‌های حضوری شد. در این میان خراسان رضوی هم از جمله استان‌هایی بود که توانست در فضای مجازی برنامه‌ها و کلاس‌های خود را برگزار کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امروز و در گام نخست کتابخانه این مرکز جهت استفاده مردم منطقه افتتاح می‌شود و به مرور سایر بخش‌های آن به روی مخاطبان باز خواهد شد.

ابراهیم زره‌ساز افزود: مرکز تخصصی ادبیات کودکان و نوجوانان نیز در این مرکز مستقر خواهد شد و با هماهنگی پارک علم و فناوری خراسان به زودی شاهد استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه بازی و اسباب بازی در این مرکز خواهیم بود و خانه بازی در این مرکز راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: ساختمان این مرکز در غرب مشهد و در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و ۱۹۵۰ مترمربع زیربنا در سه طبقه ساخته شده که برای احداث آن ۴۹ میلیارد ریال هزینه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha