ورود مسافر به مشهد و خراسان رضوی کاهش یافت

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از کاهش آمار ورودی به مشهد و استان در ۱۰ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش عصر دوشنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی گفت: با بررسی‌های به عمل آمده و گزارشات واصله از سیستم حمل و نقل، کاهش قابل توجهی را در حوزه ورود مسافر و گردشگر به این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد هستیم که نشان دهنده توجه مناسب هموطنان به مصوبات ستاد مدیریت کرونا است.
وی افزود: در دی ماه سال جاری کاهش ۴۴ درصدی را در بخش ورود وسایل نقلیه عمومی به مشهد و کاهش ۴۱ درصدی این تعداد به استان را شاهد بودیم و براین اساس میزان کاهش ورودی به استان در دو بخش هوایی و ریلی نیز به ترتیب ۵۹ درصد و ۴۴ درصد بوده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در ۱۰ ماه سال جاری میزان ورودی مسافر به مشهد نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۲ درصد در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای، ۷۶ درصد در بخش حمل و نقل ریلی و ۶۹ درصد در حوزه حمل نقل هوایی کاهش داشته است.
وی با قدردانی از توجه مردم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توصیه‌های مسوولان برای کاهش شیوع کرونا گفت: وضعیت مشهد از نظر شیوع این ویروس بین وضعیت زرد و سایر وضعیت‌ها در چرخش است که امید است با افزایش رعایت‌ اصول بهداشتی روز به روز شاهد کاهش شیوع کرونا در استان و کشور باشیم.
براتی در باره آمادگی استان برای استقبال از بهار و نوروز افزود: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده در صورت رفع خطر شیوع کرونا تمام زیر ساخت‌ها برای پذیرش زائران و مسافران مهیا خواهد بود.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۵۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۸ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha