بیش از یکهزار عنوان کتاب دفاع مقدس در کشور به چاپ می‌رسد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: بیش از یکهزار عنوان کتاب دفاع مقدس تا پایان سال در کشور به چاپ می رسد و با احتساب کتاب‌های صوتی، آمار دقیق بیش از این می‌شود.

سرهنگ عباس بایرامی عصر دوشنبه در پایان سفر خود به سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: حدود ۵۶۰ عنوان کتاب از ابتدای سال تا کنون به منظور پیمودن مراحل ممیزی و دریافت شابک و چاپ، در سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس دریافت شد و تا پایان سال تعداد این کتاب‌ها همچنان افزایش می‌یابد.

وی افزود: در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که ۲۹ دی ماه با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد، ۳۰۰ عنوان کتاب مکتوب و ۲۰۰ عنوان کتاب صوتی با موضوع دفاع مقدس رونمایی شد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: در این بین، کتاب‌هایی که قابلیت ترجمه دارد و بر اساس مخاطب شناسی مناسب برای ترجمه به زبان های دیگر باشد،به زبان های دیگر، به ویژه عربی و انگلیسی برگردانده می‌شود.

بایرامی بیان کرد: امروز ۳۰ عنوان کتاب مکتوب و ۱۱ عنوان کتاب صوتی دفاع مقدس از نویسندگان استان سمنان رونمایی شد که این نشان دهنده ظرفیت‌های ویژه استان سمنان است.

وی ادامه داد: سمنان، استان سرآمد کشور در حوزه ادبیات دفاع مقدس و دارای نویسندگان خلاق و مبتکر است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بیان کرد: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با تشویق و ترغیب نویسندگان و شاعران پیشکسوت و نوقلم دفاع مقدس را به طور همزمان پای کار آورد و از توانایی‌های آنان استفاده می‌کند که این یک هنر است.

به گزارش ایرنا، ۷۰ نویسنده دفاع مقدس در استان سمنان فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha