۹۸ درصد جمعیت شهری و روستایی کشور به حوزه ارتباطات دسترسی دارند

قزوین - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : ۹۸ درصد جمعیت شهری و روستایی کشور به حوزه ارتباطات دسترسی دارند و تنها ۲ درصد از جمعیت کشور از این فضا بهره مند نیستند.

به گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی روز دوشنبه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان قزوین ، عدالت را شاه کلید حرکت و جنبش مردم در سال ۱۳۵۷ دانست و گفت : خواست و ارادت مردم و مستضعفان اجرای عدالت اجتماعی است و مهم ترین هدف انقلاب اسلامی بود که عدالت ارتباطی یکی از زیر مجموعه های عدالت اجتماعی است. 
وی یادآورشد: امروز ۱۳ میلیون دانش آموز،  یک میلیون معلم، ۱۴۰ هزار استاد و چهار میلیون دانشجو از فصای مجازی استفاده می کند و آموزش به وسیله فضای مجازی برقرار است.
اذری جهرمی اضافه کرد: بسیاری از کسب و کار ها در بستر اقتصاد دیجیتال رقم خورده است و بسیاری از افراد اقتصاد و  معیشت خود را از این زمینه تامین می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : ۹۶ درصد روستاهای کشور از زیرساخت اینترنت بهره مند شده اند و ۱۶ درصد از برنامه ششم توسعه جلوتر هستیم.
آذری جهرمی افزود: میانگین بهره مندی استان قزوین از این فضا پایین تر از کشور است و این مهم به دلیل جغرافیای خاص این استان است که تا پایان دولت ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت متصل می شوند.
وی گفت: از ماه های قبل احداث ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری آغاز شده که تا به امروز ۱۰۰ کیلومتر انجام شده و باقی مانده هم در آینده ای نزدیک به اتمام خواهد رسید.
این مسوول اضافه کرد: در این سفر ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای احداث ۱۸۰ کیلومتر فیبر نوری جدید در مسیر الموت اختصاص داده ایم که عملیات عمرانی آن به زودی آغاز می شود. 
آذری جهرمی اظهار داشت: ۱۸۰ سایت برای پوشش تلفن همراه باید در استان قزوین احداث شود که تمامی شهرستان ها از این میزان سهم دارند و برای این موضوع هم اعتبار لازم اختصاص پیدا کرد و باید با فازبندی لازم این اتفاق صورت گیرد.
وی گفت: برای استفاده از پیام رسان های داخلی باید زیرساخت های مختلفی ایجاد شود ولی اگر بخواهیم در این زمینه ورود کنیم چاره ای به جز انجام یک کار گروهی با محوریت شورای عالی فضای مجازی نداریم.
این مسوول افزود: وقتی ۲.۷ درصد تولید اقتصاد دیجیتال در آمار ناخالص ملی به ۶.۴ رسیده یعنی اتفاقاتی در این زمینه رقم خورده است و از این پس هم با تمام قدرت ادامه خواهیم داد.
آذری جهرمی اضافه کرد: در زمینه شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اقدامات بسیار زیادی را انجام داده است و درصد رشد این وزارتخانه از دستگاه های دیگر بالاتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha