ناجا در خط مقدم دفاع از  تمامیت ارضی کشور قرار دارد

تهران - ایرنا - عضو مجلس خبرگان گفت: امروز نیروی انتظامی در خط مقدم دفاع از مرز و تمامیت ارضی کشور و تأمین نظم و امنیت در جامعه است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری عقیدتی سیاسی ناجا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم گرامیداشت اربعین ارتحال حضرت آیت‌الله علامه محمد تقی مصباح یزدی و رونمایی از سرود فاخر عمار انقلاب در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: نیروی انتظامی برای انقلاب و در مرزها و  شهرها مجاهدت می‌کند و شهدای بسیاری هم تقدیم انقلاب کرده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی مرزبانان جغرافیایی هستند اما مرزبانان اعتقادی جامعه، عالمان دینی هستند. ما زمانی مرزبان جغرافیایی داریم که مرزبان اعتقادی داشته باشیم.  

 آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: یادگار علمی علامه مصباح، کتابها و تألیفات ارزشمند او درباره خداشناسی، انسان شناسی، حقوق و مؤسسه علمی - پژوهشی امام (ره) است که یک آبرویی برای حوزه علمیه با تربیت هزاران شاگرد است. 

وی گفت: امروز هم نسل جوان ما باید با اندیشه‌ها و افکار و آثار علامه مصباح یزدی آشنا شود تا با علم و معرفت از ارزشهای انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام (ره) و شهدا دفاع کنند.

عضو مجلس خبرگان افزود: علامه مصباح یزدی عالمی عامل، فقیهی مجاهد و زمان شناس ، اهل تقوا، زبان گویای اسلام و یار و یاور امام(ره) و مقام معظم رهبری بودند و از پیشگامان نهضت اسلامی بودند.
آیت الله حسینی بوشهری افزود: قرآن ویژگی‌هایی را برای انسان کمال یافته مطرح می‌کند که هر کدام می‌تواند بیانگر آن شخصیت باشد. علم، جهاد، ایمان، فقه، زهد و ساده زیستی و مسئولیت شناسی از ویژگی‌های یک انسان وارسته است در قرآن بیش از ۸۰ مورد از علم و عالم سخن گفته شده است. 

وی ادامه داد: اهتمام ویژه ای اسلام به علم و عالم دارد آیات متعددی در این باره بیان شده است در قرآن دو دسته از انسان‌ها از عنایت خاص برخوردارند آن دو دسته مومنان و عالمان دین است بویژه اگر این دو با هم در کنار هم پیش بروند. آیا عالمان و نادانان را شما یکی می شمارید؟ هرگز اینطور نیست همان طور که نور و ظلمات یکی نیست. 

 آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: در روایات هم که نگاه می کنیم ائمه اطهار(ع) بسیار در فضیلت علم و عالم سخن گفته‌اند. در یک روایتی می فرمایند:« همانطور که ستارگان در آسمان شب نورافشانی می‌کنند عالمان نیز برای اهل زمین نورافشانی می‌کنند.

وی گفت: این جلسه بزرگداشت و تکریم است برای عالمی که بیش از ۷۰ سال از عمرش را صرف اسلام کرده است.اگر کسی عالمی را تکریم کند رسول الله(ص) را اکرام کرده است و هرکسی نبی اکرم(ص) را اکرام کند خدا را تکریم کرده است. این جلسه تکریم پیامبر(ص) و تکریم  ذات کبریائی حضرت باریتعالی است. 

وی ادامه داد: درباره بُعد فقاهت اگر می خواهید فقیه را بشناسید باید از زبان امام رضا(ع) بشناسید، امام رضا (ع) می فرمایند: « فقیه کسی است که خیر و برکت او به  مردم می رسد.» حضرت نمی فرماید افاضه المومنین یا افاضه المسلمین بلکه کل جامعه بشری از وجود فقیه برخوردار می شوند. در دین خدا تفقه کنید. فهم عمیق پیدا کنید.آیت الله مصباح همه هم و غمش این بود که جامعه اسلامی ما به فهم عمیق دین برسد که جلوی انحراف‌ها گرفته شود. ما دیروز در چهره امام(ره) و امروز در چهره امام خامنه‌ای و هم در چهره شخصیت‌های همچون علامه مصباح؛ بصیرت دینی را می‌بینیم.
عضو مجلس خبرگان ادامه داد: مجاهدت از عناصر کلیدی و مهم اسلام است. جهاد فی سبیل الله و مجاهد در راه خدا می‌تواند تأثیر گذار باشد.  جهاد فقط در هشت سال دفاع مقدس نیست. جهاد با نفس مهمترین جهاد است اگر انسان بتواند با نفس که دشمن‌ترین دشمن انسان است مبارزه کند و پیروز شود.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: در مقام مناظره علامه مصباح کم نظیر بود آقای مصباح در مناظره با حزب توده  شرکت می‌کرد و با منطق استوار و قوی‌اش حرف حق را می‌گفت. آیت الله مصباح از این شهر به آن شهر می‌رفتند جلسات برای جوانان و طلاب برگزار می‌کردند. تبیین  و روشنگری بسیار مهم است رسالت پیامبر و امامان است و در زمان غیبت امام معصوم(ع) رسالت علمای دین است که مجهز بشوند  به علم و تقوا و پارسایی و با زبانشان یا با رفتارشان یا با هردو، این رسالت بزرگ را انجام دهند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha