آزادراه جنوبی البرز- تهران پس از دهه فجر افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: در ایام دهه مبارک فجر ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، پس از آن نیز آزادراه جنوبی البرز و تهران افتتاح خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی «محمد اسلامی» با اشاره به عملیات اجرایی نهایی آزادراه جنوبی البرز و تهران، اظهار داشت: پیش از این مقرر بود این مسیر آزادراهی در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد اما با کمی فاصله در آینده نزدیک به بهره‌برداری می رسد.  

وی ادامه داد: آزاد راه جنوبی پنج استان را تحت پوشش ترافیکی قرار می دهد و حلقه اتصال کریدورهای ترانزیتی آزادراهی است. این مسیر ترافیک سنگین ورودی به استان های تهران، قزوین و البرز را کاهش می دهد و همچنین موجب کاهش ترافیک عبوری از آزادراه کرج-قزوین می شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه جنوبی البرز و تهران یکی از افتخارات در حوزه آزادراهی کشور به شمار می رود، اضافه کرد: این مسیر آزادراهی ۱۶۰ کیلومتری یکی از بزرگترین آزادراه های کشور است و ارزش روز پروژه هفت هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

اسلامی با بیان اینکه  این مسیر درواقع نقطه تبادلی بین آزادراه های شمال-جنوب و شرق-غرب کشور است، اظهار کرد: آزادراه جنوبی البرز و تهران از آبیک قزوین آغاز می شود و در قالب چهار قطعه تا چرم شهر و سمنان ادامه دارد، ادامه این پروژه که  به سمت سمنان است تا اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: آزادراه جنوبی تهران و البرز طبق تعامل مناسب طرفین در مدت ۵ سال طبق برنامه سالانه ۲۰ درصد ساخته شد و این پروژه رکوردی در حوزه مهندسی و عمرانی کشور به شمار می رود.

وزیر راه و شهرسازی درباره تأمین مالی اجرای این آزادراه اظهار کرد: سرمایه گذاری ۷۰ درصد پروژه توسط قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا انجام شده است و آورده دولت در این پروژه ۳۰ درصد است، همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا پیمانکار پروژه نیز است.

اسلامی اظهار امیدواری کرد بتوان از محل سرمایه گذاری غیردولتی و فرهنگ سازی حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی و زیرساختی، توسعه زیر ساخت و توسعه کشور به خوبی پیش برود و شاهد افزایش کیفیت زیرساخت ها از طریق این مدل سرمایه گذاری باشیم.

وی اظهار داشت: در همین ایام دهه مبارک فجر ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور به بهره برداری می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =