سرمایه صندوق‌های خرد اعتباری کردستان به ۱۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: سهم دولت در سرمایه ۶۲ صندوق اعتباری خرد روستایی استان از ۶ میلیارد ریالی کنونی تا هفته آینده به ۱۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، بهرام نصراللهی‌زاده عصر دوشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی کردستان با که حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و با محوریت بررسی روند اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده برگزار شد، اظهار داشت: ۴۹ درصد سهام این صندوق را دولت بر عهده دارد که بر اساس خواست مسوولان، چهار میلیارد ریال به این سهم طی هفته آینده افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه طرحی در قالب برنامه ششم توسعه در کشور در دست اجراست، اضافه کرد: بر اساس این الزام قانونی، سالانه باید برای پنج‌هزار  روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور طرح توسعه اشتغالزایی و اقتصادی تدوین شود که سهم کردستان از این تعداد ۸۳۰ روستا است.

نصراللهی‌زاده افزود: به همین منظور کلینیک توسعه روستایی با همکاری دانشگاه کردستان راه‌اندازی شده است که در سه سال اخیر مطالعاتی در این زمینه داشته و در یک برنامه عالی در تک تک روستاها، اشتغال‌های متناسب با ظرفیت این روستاها را احصا کرده و سال آینده مطالعات آن نهایی خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت از محل بودجه عمومی از این طرح، تاکید کرد: امسال و سال آینده، مازاد بر تکلیف برنامه ششم توسعه در این زمینه کار انجام گرفته و برای اشتغال زنان روستایی اقدامات مناسبی انجام خواهد گرفت.

ابتکار،معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز دوشنبه از طریق فرودگاه سنندج وارد کردستان شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

شرکت در شورای توسعه و برنامه ریزی استان، نشست زن کرد، سرمایه اجتماعی، بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی سنندج و حضور در برنامه گفتمان صداوسیمای مرکز کردستان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha