۶۵ متن نمایشی به دبیرخانه جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک ارسال شد

اندیمشک - ایرنا - دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک گفت: ۶۵ متن نمایشی از ۱۵ استان کشور به دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر "لاله‌های سرخ" اندیمشک ارسال شد.

 علی بازگیر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آثار رسیده از استان‌های تهران، بوشهر، همدان، فارس، البرز، قزوین، گیلان، لرستان، قم، کرمان خراسان رضوی، مرکزی، قزوین کرمانشاه و خوزستان و نیز منطقه آزاد اروند هستند. 

وی گفت: امسال این جشنواره به صورت ویژه و به سبب رعایت شیوه نامه‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا و حفظ  سلامت هنرمندان و مخاطبان تئاتر با رویکرد نمایشنامه نویسی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به‌ موضوع‌های خاص این دوره از جشنواره که بیشتر در خصوص شهرستان اندیمشک و استان خوزستان بود،خوشبختانه استقبال خوبی از سوی نمایشنامه نویسان سراسر کشور از این جشنواره صورت گرفته است.
بازگیر گفت: داوری این دوره از جشنواره را شهرام کرمی، لیلی عاج و مهدی آشوغ به عهده دارند.
دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ بیان کرد: نتایج داوری آثار و اعلام اسامی برگزیدگان و همچنین آیین پایانی، در هفته‌ی آخر بهمن امسال انجام خواهد شد.
وی افزود: این جشنواره توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک و با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همچنین انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان  برگزار می‌شود.

بازگیر ابراز امیدواری کرد که این جشنواره ملی در سال ۱۴۰۰ و شرایط پساکرونا و عادی شدن شرایط کرونایی، همانند دوره‌های پیشین با حضور هنرمندان گروه‌های نمایشی سراسر کشور، مخاطبان و علاقه‌مندان هنر نمایش برگزار، و نمایش‌ها روی صحنه اجرا شود.

جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ به یاد شهدای والامقام هرسال به میزبانی اندیمشک برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha