نوبخت: دولت بیش از چهار هزار میلیارد تومان در لرستان سرمایه‌گذاری کرد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت دوازدهم بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای جبران بخشی از خسارت های سیل در لرستان سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پلدختر محمد باقر نوبخت در نهمین روز از دهه فجر و مراسم افتتاح مینی پالایشگاه پلدختر اظهار داشت: با وجود اهمیت سرمایه گذاری دولت برای بهسازی و بازسازی مناطق سیلزده اما سرمایه گذاری در طرح مینی پالایشگاه اهمیت بسیاری دارد.

وی تصریح کرد: مینی پالایشگاه پلدختر در حوزه پتروشیمی، نفت و پالایش کشور دارای اهمیت و مزیت و راه اندازی آن مایه افتخار است.

وی افزود: احداث فازهای بعدی این پروژه مستلزم اراده و عزم بزرگ سرمایه گذاران و دست اندرکارانی است که باوجود مشکلات سیل تلاش کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: مسایل و مشکلات این مینی پالایشگاه در راستای استمرار و توسعه فعالیت های مجموعه، در نخستین فرصت پیگیری و تسهیلات لازم برای گستردگی آن اختصاص داده می شود.

مینی پالایشگاه پلدختر در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی روستای "سراب حمام" ساخته شده است. فاز دوم این پالایشگاه که در چهار فاز طراحی شده از ماه های پیش آغاز و سرمایه گذار به دنبال تکمیل فازهای بعدی است.

در فاز نخست بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم در شهرستان ایجاد کرده است و برای ساخت فاز نخست این پالایشگاه بیش از سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ایرنا نوبخت که به دعوت دی ماه امسال سیدموسی خادمی استاندار لرستان به این استان سفر کرده است. بازدید از طرح بازسازی پل های بلیلوند، ماسور و آیت الله کمالوند، طرح پادگان جدید سپاه استان،  تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان، آزادراه خرم آباد - اراک، استادیوم یکهزار و ۵۰۰ نفری و شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی از جمله برنامه های نوبخت در خرم آباد بود.

افتتاح پالایشگاه، فار نخست دیوار ساحلی پلدختر ، افتتاح مسکن محرومان و بازسازی شده سیل و بازدید از ۲ پل سیل زده بابازید و پران پرویز از اهداف سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به پلدختر است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha