نشست بررسی فرصت های تجاری قزاقستان و ایران در بندرعباس برگزار شد

بندرعباس-ایرنا- نشست آنلاین بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری بین استان های مانگستائوی قزاقستان و هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

در این نشست که روز دوشنبه به میزبانی و مدیریت اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس برگزار شد، توانمندی های حمل و نقلی، ذخایر معدنی ، دسترسی به بازارهای  بین المللی و تنوع تولیدات کشاورزی و معدنی استان های مانگستائو و هرمزگان به عنوان زمینه مناسب همکاری ها و سرمایه گذاری های ۲جانبه معرفی شد.

ایران بهترین مسیر دسترسی قزاقستان به بازارهای جهانی است

سرکنسول ایران در آکتائو در این نشست اظهار داشت: قزاقستان همیشه به دنبال دسترسی به آب های آزاد و بازارهای جهانی بوده و استان هرمزگان با توجه به موقعیت خود، ارزان‌ترین و امن ترین مسیر دسترسی این کشور به خلیج فارس و آب های آزاد است.

حبیب‌الله  ملکوتی فر قزاقستان را نیز دروازه اوراسیا و مسیری راحت برای انتقال و ترانزیت کالا از ایران به آسیا و اروپا دانست.

وی خواستار برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف عملی ۲جانبه بین استان های مانگستائو و هرمزگان شد.

رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس نیز در این نشست با معرفی ظرفیت های حمل و نقلی زمینی، هوایی، دریایی و ریلی هرمزگان و همچنین سایرتوانمندی های استان از آمادگی بازگانان هرمزگان برای افزایش داد و ستدهای ایران و قزاقستان خبر داد.

نماینده وزارت امورخارجه در هرمزگان، رییس کنسولگری قزاقستان در بندرعباس و دیگر اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی بندرعباس در این نشست حضور داشتند.

سرکنسول ایران در اکتائو،مدیراتاق کارآفرینی مانگستائو و سرپرست اجرایی بخش سرمایه گذاری و توسعه گردشگری مانگستائو نیز از قزاقستان و به صورت آنلاین در این برنامه حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha