نظارت در مجلس بدون تاخیر انجام شود

قم- ایرنا- تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفت: مجلس شورای اسلامی یکی از ارگان های بسیار مهم کشور است که نظارت و بازرسی در آن باید با کمترین فاصله زمانی و بدون تاخیر انجام شود.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار رئیس کل دیوان محاسبات کشور، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و یاد وخاطره امام راحل، افزود: تفاوت ما با دولت‌ها، ملت‌ها و کشورهای دیگر در هویت ما است؛ ما هویت‌مان را الهی، اسلامی، دینی و متکی به خدا می‌دانیم و پشتوانه ما قرآن و عترت است.

وی مجلس شورای اسلامی و شئونی که دارد را یکی از ارگان‌های بسیار مهم دانست و گفت: مجلس جایی است که در آنجا برای نوع مدیریت اسلامی و گرایش‌ها و حرکت‌ها برنامه‌ریزی می‌شود و مورد طمع دشمنان است.

وی تاکید کرد: محاسبه‌ها، ارزیابی‌ها، بازرسی و نظارت ها در مجلس باید با کمترین فاصله زمانی و بدون تاخیر انجام شود و نباید به واسطه سستی وسهل انگاری باعث شویم عده‌ای فرصت‌طلب که به دنبال فتنه و آشوب هستند، از شرایط سوء استفاده کنند.

سعیدی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص کار جهادی، گفت: دیوان محاسبات هم یکی از دستگاه‌هایی است که باید در آن کارهای جهادی رواج پیدا کند و ترک فعل صورت نگیرد.

وی با اشاره به در پیش‌رو بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰، گفت: آنچه که امروز وظیفه همه ما در این کشور اسلامی است، تبعیت کامل از اوامر رهبر معظم انقلاب و حرکت در پشت سر ایشان است ود ر این میان تفاوتی در بین دولت‌ها، جریان‌ها و جناح‌ها نیست.

وی تصریح کرد: چه این دولت و چه دولت آینده تا روز و ساعت آخر باید آن‌چه را که فرمایش رهبر انقلاب است، مورد توجه و در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز با ارائه گزارشی از مهم‌ترین فعالیت‌های ۶ ماهه گذشته در این دیوان، گفت: یکی از از وظایف مهم این دیوان محاسبات بودجه کشور می باشد و هر نهادی که به نوعی از بودجه استفاده می کند، وظیفه رسیدگی برای اجرای درست بودجه آن با دیوان محاسبات است.

مهرداد بذرپاش افزود: ما بیش از سه هزار و ۸۰۰ دستگاه دریافت‌کننده بودجه در کشور داریم که مورد رسیدگی دیوان قرار می‌گیرند.

وی یکی از اهداف دیوان محاسبات در سال ۱۴۰۰ را اجرای دیوان بر خط عنوان کرد و گفت: امسال برای اولین بار دیوان محاسبات یک ماه زودتر گزارش تفریق سالیانه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که این در طول تاریخ دیوان بی‌سابقه است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور امروز در سفر به قم با آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha