بایدن از ۴۲ سال فشار و تهدید بی نتیجه علیه ایران درس بگیرد 

قزوین-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی گفت: جو بایدن از ۴۲ سال فشار و تهدید دولت های قبلی آمریکا علیه ایران که کارساز نبوده و نتوانسته ملت ایران را تسلیم کند، باید درس بگیرد.

به گزارش ایرنا، دکتر علی اکبر صالحی بعدازظهر دوشنبه در آیین راه اندازی نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته ای در قزوین افزود: اگر آمریکا همچنان فکر می کند با فشار و تهدید می تواند ایران را تسلیم کند، بدا به حال آنان که هنوز ایران را نشناخته اند.
معاون رییس جمهوری گفت: برای آمریکا زشت است که پس از این همه سال هنوز نفهمیده که با فشار ، تهدید و تحریم نمی تواند ایران را تسلیم کند.
وی افزود: بایدن نیامده، از اینکه ایران غنی سازی را متوقف کرده سخن گفته که البته مقام معظم رهبری به این سخن پاسخ گفته اند و آمریکا باید بداند حرکت ایران به سمت دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای توقف ناپذیر است و این حق قابل چشم پوشی نیست.
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: آمریکا صدام، منافقان و داعش را در تقابل با ما قرار داد اما همگان سرنوشت آنها را دیدند.
وی با بیان اینکه محدودیت های آمریکا باعث ابتکار و خلاقیت ما در رفع نیازهای خود شده و جمهوری اسلامی را به کسب دانش و فناوری بیشتر تحریک کرده است،افزود: آنها می خواستند با تحریم غذا و دارو ملت ما را گرسنه و بیمار کنند اما اکنون در تولید محصولات غذایی و بسیاری از داروها خودکفا هستیم.
وی با اشاره به خدمت صنعت هسته ای کشور به حوزه درمان و تولید دارو ، ادامه داد: در این شرایط یکی از گلوگاه های ساخت واکسن کرونا سانتریفیوژی بود که آنرا تولید و در اختیار شرکت داروسازی داخلی قرار دادیم.
وی اظهار داشت: به آمریکا می گوییم که به جای تقابل، تعامل را نیز امتحان کند که البته باید بر پایه توازن باشد.
صالحی یادآورشد: همه تلاش های دشمن برای آن است که ما قدرتمند نشویم تا آنها هربلایی خواستند برسر ما بیاورند.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: انقلاب ما انفجار نور و رنگ و بوی الهی بود.
وی اظهار داشت: بستری که این انقلاب برای ما فراهم کرد خدامحوری و اساس آن اخلاق و ارزش ها بود.
دکتر صالحی گفت: با وجود فراز و نشیب ها و فشارها و تحریم ها این انقلاب همچنان با قوت و بالندگی به جلو پیش می رود.
وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس را باید یک جنگ جهانی علیه کشور ما که تازه انقلاب شده بود یاد کرد ، گفت: گناه ما تنها فریاد زدن الله اکبر و استقلال و آزادیخواهی بود که استکبار آنرا برنمی تابید.
وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) دین را که در کشور ما و جهان غبار و زنگار گرفته و مهجور شده بود احیا کرد که منحصر به ایران نبود بلکه به همه دنیا اختصاص داشت.
معاون رییس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی فلسفه زندگی را به جهانیان عرضه و این سوال را مطرح کرده برای چه زندگی می کنیم؟
صالحی با بیان اینکه موضوع هسته ای بهانه دشمن است ، افزود: دشمنان با نظام اسلامی و حکومت ما مشکل دارند و قدرت هسته ای بهانه آنهاست.
وی ادامه داد: دشمن باور نمی کند که دنبال سلاح نیستیم اما باید بدانند همه آستانه های قدرت هسته ای را برخوردار هستیم و آنرا در چنگ خود داریم.
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با وجود همه تحریم ها دستاوردهای عظیمی داشته ایم.
وی ادامه داد: باید بپرسیم کدام کشور می توانست با جنگ جهانی تحمیلی هشت ساله و تحریم های فلج کننده و قطع درآمدهای نفتی خود را اداره کند؟
صالحی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی ۳۸ هزار کیلومتر لوله کشی گاز در کشور اجرا شده است، گفت: علت اینکه دشمن نتوانست کمر ما را بواسطه تحریم خم کند دستاوردهای کسب شده پس از انقلاب اسلامی است.
صالحی اظهار داشت: پیشرفت های ما از درون جوشیده و کسی به ما یاد نداده که چگونه سانتریفیوژ و آب سنگین تولید کنیم و خودمان به آن دست یافته ایم و نگرانی دشمن همین است.
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در سال ۶۸ چند نمونه سانتریفیوژ وارد کشور شد، گفت: ۲۰ سال طول کشید تا از آنها استفاده کنیم اما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که خودمان آنها را طراحی و می سازیم.
صالحی اظهار داشت: باید ببینیم کشور ما در چه شرایطی به پیشرفت های عظیم علمی و فناوری دست یافته است.
معاون رییس جمهوری با تاکید بر حرکت به سمت علم و فناوری، گفت: با وجود دستاوردهای فراوان پیشرفت های ما در این عرصه کافی نیست و حرکت رو به قله است اما هنوز تا رسیدن به قله راه داریم.
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: باید قدر انقلاب را بدانیم و دستاوردهای آن را افزایش دهیم و آنها را برای مردم بازگو کنیم.
وی با بیان اینکه باید در دل مردم امید ایجاد کنیم،افزود: باید نیمه پر لیوان را ببینیم و دستاوردهای خود را مورد توجه قرار دهیم.
صالحی خاطرنشان کرد: آینده جمهوری اسلامی ایران درخشان است چه دشمن بخواهد چه نخواهد، چرا که این وعده الهی به ماست.
وی با بیان اینکه باید در عین داشتن اختلاف با یکدیگر با هم منسجم باشیم،افزود: اختلاف باعث حرکت به جلوست اما باید سنجیده و منطقی باشد.

دومین نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور بعدازظهر امروز دوشنبه مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در قزوین راه اندازی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha