۱۰۰۰ میلیارد ریال برای آبرسانی روستایی درکهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

گچساران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به آبرسانی روستایی دارد افزود: در دولت تدبیر و امید یکهزار میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای استان از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

فیض الله پاسره روز دوشنبه در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به روستاهای دژسلیمان و آبگندی گچساران گفت: این میزان اعتبار برای ساخت ۱۸ مجتمع بزرگ آبرسانی با ظرفیت آبرسانی به ۴۸۰ روستا با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر هزینه شده است.

وی بیان کرد: بیش از یکهزارو ۶۴۱ روستا در این استان وجود دارد که از این تعداد بیش از یکهزار و۴۷۲ روستا دارای شبکه آبرسانی است.

پاسره اظهار داشت: بیش از ۶ هزارو ۵۰۰ کیلومتر خط انتقال آب شرب و ۵۴۰ مخزن آب با ظرفیت روزانه ۱۱۲ هزار متر مکعب در روستاهای این استان ساخته شده است.

وی ادامه داد: شاخص بهره مندی آب آشامیدنی در روستاهای استان هم اکنون ۷۵.۱۱ درصد است که به میانگین کشوری که ۷۵.۹ درصد است نزدیک شده است.

 طرح  آبرسانی به روستاهای آبگندی و دژسلیمان گچساران از سد کوثر به طول ۱۹ کیلومتر صورت گرفت و ۶۸ میلیاردو ۲۱۳ میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شد. با بهره برداری از این طرح ۱۲۰ خانوار از نعمت اب آشامیدنی برخوردار شدند.

وی اظهار داشت:  ۹۰/۷۵ درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش شبکه توزیع آبرسانی هستند.کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۱۶۲ هزار مشترک آب و بیش از ۴۴ هزار مشترک فاضلاب دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha