استاندار: لرستان قابلیت‌های زیادی در صنایع نفت دارد

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: این استان قابلیت های زیادی در صنایع وابسته به نفت دارد و می تواند فعالیت جدی در این حوزه داشته باشد اما تاکنون هیچ اقدام مرتبطی صورت نگرفته است.

به گزارش ایرنا سیدموسی خادمی عصر دوشنبه در نهمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر و آیین افتتاح فاز نخست مینی پالایشگاه پلدختر با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: پروژه پالایشگاه در همه سندهای آمایش لرستان یکی از محورها و مزیت های استان بوده است.

وی گفت: بخشی از این استان نفت خیز  است و تعداد زیادی لوله های عبور دهنده فرآورده های نفتی کار انتقال ۷۰۰ هزار بشکه از ۸۰ تا ۹۰ سال پیش را انجام می دهند.

وی ادامه داد: باتوجه به این مزیت  در کنار فعالیت پالایشگاه، موجب تحول در استان و شهرستان پلدختر خواهد شد.

استاندار لرستان اظهار داشت: سرمایه گذاران و مجموعه مهندسان و پیمکانکاران، طرح پالایشگاه را کمتر از ۲ سالندند که قابل تقدیر است.

خادمی اظهار داشت: این افراد آماده اجرای فازهای بعدی پالایشگاه پلدختر و اخذ مجوز خوراک پالایشگاه هستند به همین منظور تقاضا داریم رییس سازمان برنامه و بودجه لرستان را در این راستا و انجام سرمایه گذاری های بیشتر یاری کند.

مینی پالایشگاه پلدختر در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی روستای "سراب حمام" ساخته شده است. فاز دوم این پالایشگاه که در چهار فاز طراحی شده از ماه های پیش آغاز و سرمایه گذار به دنبال تکمیل فازهای بعدی است.

در فاز نخست بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم در شهرستان ایجاد کرده است و برای ساخت فاز نخست این پالایشگاه بیش از سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ایرنا نوبخت که به دعوت دی ماه امسال سیدموسی خادمی استاندار لرستان به این استان سفر کرده است. بازدید از طرح بازسازی پل های بلیلوند، ماسور و آیت الله کمالوند، طرح پادگان جدید سپاه استان،  تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان، آزادراه خرم آباد - اراک، استادیوم یکهزار و ۵۰۰ نفری و شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی از جمله برنامه های نوبخت در خرم آباد بود.

افتتاح پالایشگاه، فار نخست دیوار ساحلی پلدختر ، افتتاح مسکن محرومان و بازسازی شده سیل و بازدید از ۲ پل سیل زده بابازید و پران پرویز از اهداف سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به پلدختر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha