۲۳۰ تخلف صنفی در شهرستان نهاوند شناسایی شد

همدان- ایرنا- رئیس اتاق اصناف نهاوند از انجام ماهیانه بیش از هشت هزار بازرسی واحدهای صنفی در شهرستان خبر داد و گفت: در جریان این بازرسی‌ها ۲۳۰ مورد تخلف واحدهای صنفی شناسایی و متخلفان به مبادی قانونی مربوطه معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، «سیدحسین حسنی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در بازرسی و نظارت‌های انجام شده، ۲۳۰مورد تخلف گزارش شده که اغلب گران‌فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

حسنی گفت: همچنین ۹۵۰ پروانه کسب در شهرستان صدور و تمدید شده و ساماندهی اتحادیه و برخی رسته‌ها با هدف رفع برخی مشکلات از جمله تداخل صنفی که منجر به شفاف‌سازی مالیات آن‌ها شده است در دستور کار ما قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: نهاوند از نخستین شهرستان‌های استان همدان است که گران‌فروشی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ را شناسایی و جریمه‌های سنگینی را برای این متخلفان در نظر گرفت.

رئیس اتاق اصناف نهاوند با اشاره به مشارکت سپاه در امر نظارت، مدیریت و کنترل بازار گفت: در حال حاضر تقریبا کمبود مرغ در شهرستان نداریم قیمت هم ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان است، همچنین کمبود کالاهای اساسی در شهرستان به حداقل رسیده و عملکرد شهرستان به نسبت سایر مراکز  متناسب‌تر بوده است.

حسنی با اعلام اینکه نمایشگاه‌های عرضه کالابرای نوروز به‌ دلیل محدودیتهای کرونایی تعطیل است خاطرنشان کرد: اجرای دو طرح فروش‌های فوق‌العاده(حراج) و تامین کالاهای اساسی از ابتدای اسفندماه امسال در این شهرستان آغاز می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha