۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84222561
۰ نفر

برچسب‌ها

سهمیه آرد نانوایان متخلف کسر می شود

رشت - ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت موازین بهداشتی و کیفیت نان نانوایی های استان گفت: سهمیه آرد نانوایانی که کیفیت را رعایت نمی کنند و خودسرانه اقدام به تعطیلی در برخی روزها می نمایند کسر خواهد شد.

فرهاد دلق پوش روز دوشنبه در کارگروه شورای آرد و نان استان اظهار داشت: قصور در کیفیت نان که قوت غالب مردم است به هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.
وی با تاکید بر لزوم نظارت دقیق و مستمر وضعیت نانوایی ها توسط روسای اتحادیه آرد و نان افزود: به مشکلات و زحمات پخت نان و کار نانوایان واقف هستیم ولی مقررات و استاندارها باید به درستی رعایت شود و در این مورد با هیچ واحدی تعارف نداریم.
وی با اشاره به ضرورت کیفیت نان تصریح کرد: اغلب نان‌هایی که پخته می‌شود فقط در کنار تنور نانوایی به صورت داغ قابلیت مصرف دارد و این اصلاً شایسته یک استان گردشگرپذیر و فرهنگی نیست.

وی نظارت بر عمل آوری خمیر و رعایت نظافت، موازین بهداشتی و جلوگیری از تعطیلات خودسرانه نانوایان را جزو وظایف لاینفک اتحادیه های مربوطه اعلام و خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده اهمال  با روسای اتحادیه ها از طریق کمیسیون نظارت به شدت برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  گیلان در بخش دیگری از سخنان خود پس از شنیدن نظرات اعضای کارگروه شورای آرد و نان اظهار داشت: دوگانه سوز کردن و چندگانه سوز کردن نانوایی ها با توجه به قطع مکرر گاز و برق در استان در اولویت است و در این راستا مصوب شده است که بانک سپه با پرداخت تسهیلات، زمینه حمایت از این برنامه پدافند غیرعامل را به عنوان یک تکلیف شتاب ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: پس از این به افراد فاقد پروانه کسب هیچ خدماتی ارائه نخواهد شد و سهمیه های این واحدها قطع و نانوایانی که کیفیت را رعایت نمی کنند و خودسرانه اقدام به تعطیلی در برخی روزها می نمایند نیز با کسر سهمیه روبه رو  خواهند شد.

گیلان دارای دو و نیم میلیون نفر جمعیت است . یک هزار و ۳۰۰ واحد نانوایی با پروانه بهره برداری در گیلان فعالیت دارند  که ۲۸۰ واحد آن دوگانه سوز هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها