هفت میلیارد تومان برای مشمولان بیمه بیکاری کرونایی در زنجان پرداخت شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود ۶ هزار ۳۵۲ نفر در استان مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند، که مبلغ هفت میلیارد تومان در این قالب پرداخت شده است.

 مسعود علیاری شامگاه دوشنبه در نشست با خبرنگاران استان در خصوص اقدامات انجام گرفته این اداره کل، طی یکسال گذشته کرونایی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا یکی از وظایف اصلی تامین اجتماعی ارائه خدمات بصورت مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان، مستمری بگیران و افراد تحت پوشش است که این افراد بالای ۵۳ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند که این رقم در کشور ۵۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه یکی از الزامات سازمان تامین اجتماعی تامین خدمات درمانی بیمه شدگان است، اضافه کرد: در قالب ۱۸ خدمت ارائه شده بیمه بیکاری را مد نظر قرار داده و به دلیل شیوع ویروس کرونا هفت هزارو ۶۵۰ نفر طی ماههای اسفند سال گذشته و فروردین امسال ثبت‌نام کرده‌اند که این مهم به مشمولان پرداخت شد.

علیاری دیگر خدمت ارائه شده کرونایی این اداره کل در رابطه با پرداخت بیمه بیکاری برای افرادی که در دوران کرونا به‌صورت دائم شغل خود را از دست داده‌اند ، عنوان کرد و افزود: در این ارتباط برای ۲ هزار و ۵۰۰  نفر از گروه‌های هدف مقرری بیمه‌ بیکاری در ۲ مقطع شهریور و مهر تا اواخر دی امسال  پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان در رابطه با پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی برای بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی، گفت: افرادی به دلیل بیماری کرونا به صورت موقت شغل خود را از دست داده بودند (بستری در منزل یا بیمارستان)، غرامت دستمزد بیماری  ناشی از کرونا خارج از محیط کار برای بیش از سه هزار  نفر تحت پوشش پرداخت شد و همچنان ادامه دارد.

علیاری با اشاره به اینکه این اداره کل با اقدامات انجام گرفته برای خانواده‌های حدود ۳۰۰ نفر از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان،  فوت شدند، مستمری برقرار کرده است افزود: این روند همچنانادارد و از طرفی یک ماه حقوق برای غرامت فوت مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی استان نیز پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در یکسال گذشته کرونا کارفرمایان نیز با چالش هایی مواجه شدند و در این راستا سه بخشنامه از سوی سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با استمهال حق بیمه کارفرمایان، بیمه‌شدگان اجباری، قالیبافان، کارگران ساختمانی آسیب‌دیده از کرونا، برای ماه‌های اسفند سال گذشته، فروردین و اردیبهشت امسال ابلاغ شد.

این مسوول ادامه داد: در این زمینه کمک هایی به کار فرمایان آسیب دیده ناشی از کرونا انجام گرفت، بطوری که  حق بیمه‌ ۲۰ درصدی سهم کارفرمایان در مدت سه ماه استهمال شدو  علاوه بر آن و با توجه به بخشنامه های ارسالی دیگر در حوزه گردشگری، شامل هتل ها، رستوران ها، کتاب فروشی ها، مدارس غیر انتفاعی شامل این مساله شدند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن در حوزه ورزش و جوانان نیز همین حق بیمه ۲۰ درصدی کارفرمایان تا آخر سال استمهال شده تا سال آینده بتوانند با رونق اقتصادی بهتر حق بیمه خود را پرداخت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha