عراق مخالف هرگونه عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل است

بغداد – ایرنا- نایب رئیس اول پارلمان عراق، مسئله فلسطین را اولویت نخست کشورش دانست و بر مخالفت بغداد با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه دفتر «حسن الکعبی» نایب رئیس اول پارلمان عراق آمده است: الکعبی در جریان دیدار امروز «احمد عقل» سفیر فلسطین در عراق با وی، تاکید کرد که مسئله فلسطین اولویت نخست تمام دولت های پیاپی عراق در همه سطوح بوده است و تاریخ کنونی و آینده عراق به هیچ وجه مغایر با خواست و اراده ملت فلسطین و تصمیمات آنها درباره مسائل سرنوشت ساز نخواهد بود.
برپایه این بیانیه، الکعبی در این دیدار بر "لزوم فعال سازی کار کمیسیون دوستی پارلمانی مشترک بین عراق و فلسطین برای تقویت پیوند و همکاری بین آنها تاکید کرد و از عزم عراق برای پایه ریزی مبانی مستحکم در سطح روابط با همه ملت های عربی بویژه ملت فلسطین در مسیر درست آن سخن گفت."
نایب رئیس اول پارلمان عراق همچنین بر "موضع صریح و مخالف ملت و نظام عراق با همه اشکال عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل - که به اراده و تصمیم ملت فلسطین خدشه وارد می کند و زیرپا گذاشتن مصوبات بین المللی به شمار می رود، تاکید کرد". 
سفیر فلسطین نیز به نوبه خود از الکعبی دعوت کرد که پارلمان عراق در نظارت بر انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین نظارت کند.
وی همچنین از "موضع عراق در (رد و مخالفت با) مسئله عادی سازی و (طرح سازش آمریکایی موسوم به) معامله قرن ستایش و آن را بزرگ و افتخار آمیز دانست.
مردم و سیاستمداران و شخصیت‌های عراقی تاکنون بارها در مناسبت‌های مختلف ضمن محکوم کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، هرگونه تلاش برای عادی‌سازی روابط با این رژیم را تقبیح و آن را خیانت به آرمان‌های فلسطین و ملت‌های مسلمان دانسته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha