۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84222536
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

١٢ طرح آب و فاضلاب دامغان دهه فجر آغاز و افتتاح شد

سمنان- ایرنا- مدیر آب و فاضلاب دامغان گفت: ۱۲ طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان با صرف ۶۸ میلیارد ریال افتتاح و آغاز شد.

به گزارش ایرنا، بهروز زارع وامرزانی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران و رسانه‌ها در سالن جلسات آب و فاضلاب دامغان، گفت: ۹ طرح عمرانی با اعتبار ۵۴ میلیارد ریال افتتاح و سه طرح با پیش‌بینی هزینه ۱۴ میلیارد ریال در دهه فجر کلنگ‌زنی شد. 

وی ادامه داد: طرح‌ تامین آب شرب روستای آستانه شامل احداث مخزن ۲۰۰ مترمکعبی ،خط انتقال یکهزار متری، ساخت اتاق کلرزنی و برق و اصلاح نقطه آبگیر و همچنین تأمین آب شرب روستای سرخده با اعتبار هشت میلیارد ریال در دهه فجر امسال بهره‌برداری شد. 

زارع اظهار داشت: در شهر کلاته رودبار دامغان نیز طرح فاضلاب، تامین آب شرب و ساخت ۲ مخزن ۵۰۰ مترمکعبی با هدف متعادل کردن فشار آب با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد. 

وی به طرح‌های کلنگ زنی شهرستان اشاره کرد و افزود: عملیات برق‌رسانی مربوط به چاه آب شرب دیباج با اعتبار چهار میلیارد ریال و ۲ طرح حفر چاه مربوط به مجتمع‌های روستایی از ردیف‌ اعتبارهای ملی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال آغاز شد. 

مدیر آب و فاضلاب دامغان خاطر نشان کرد: ایجاد مجتمع آبرسانی فجر و کوه زر، اصلاح و بازسازی شبکه‌های توزیع فرسوده، ایجاد تصفیه خانه فاضلاب شهری و برنامه‌ریزی برای انتقال آب با فشار یکسان در سطح شهر، از برنامه‌های پیش رو و در حال انجام است. 

به گزارش ایرنا، ۶۰ هزار اشتراک آب و هزار و ۵۰۰ انشعاب فاضلاب شهری فعال در دامغان وجود دارد. تامین آب شرب شهرستان از سه مسیر چاه و چشمه‌سارها، تصفیه‌خانه‌ها و چاه‌های بالادست انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha