دومین مجتمع آبرسانی روستایی شهرستان ملایر به بهره‌برداری رسید

همدان- ایرنا- همزمان با نهمین روز از ایام مبارک دهه فجر مرحله نخست مجتمع آبرسانی روستایی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روستای علی‌آباد دمق با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مسوولان محلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره آب و فاضلاب ملایر روز دوشنبه در این آیین اظهار داشت: سه سال پیش طی آزمایش‌های انجام شده، مشخص شد آب شرب روستای علی‌آباد دمق دارای آرسنیک است و برای شرب مناسب نیست.

«محمدرضا ترکاشوند» افزود: در همین راستا اقدامات لازم برای اصلاح آب شرب و حفر چاه آغاز شد که به دلیل ارتفاع زیاد این روستا و امکان‌پذیر نبودن تهیه و تامین آب شرب سالم، به ناچار تصمیم گرفته شد ۲ حلقه چاه در منطقه پایین دست جاده تویسرکان حفر شود.

وی بیان کرد: با وجود مشکلات و تنگناهای مالی، پیگیری‌های زیادی از طریق نمایندگان ملایر، فرمانداری ویژه ملایر و دستگاه‌های مربوطه استان و شهرستان انجام شد تا مجوز احداث مجتمع آبرسانی در این روستا اخذ و ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این مجتمع نیز درنظر گرفته شد.

سرپرست اداره آب و فاضلاب ملایر ادامه داد: برای احداث مرحله نخست مجتمع آبرسانی روستایی علی‌آباد دمق هشت میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه و ۱۰ کیلومتر لوله GRP و ۶ کیلومتر لوله پلی‌اتیلن سایز ۹۰ و ۱۱۰ اجرا شده است.

ترکاشوند با بیان اینکه کار جهادی در احداث این مجتمع صورت گرفت گفت: برای احداث این مجتمع آبرسانی، ۲ حلقه چاه در روستاهای زیرآبیه و کوسج‌خلیل حفر و تجهیز و ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب احداث و تجهیز شده است.

وی گفت: عملیات اجرایی این مجتمع از سال ۹۷ آغاز شد و روستاهای علی‌آباد دمق، دهنو، حسین آباد شاملو، کوسج‌خلیل، زیرآبیه و قشلاق دهنو را زیرپوشش قرار می‌دهد.

سال گذشته با پیگیری نمایندگان ملایر از ۱۱ مجتمع آبرسانی مصوب در کل کشور، اجرای مجتمع آبرسانی سد کلان با پوشش ۱۱ هزار و ۴۸۸ نفر و مجتمع آبرسانی علی‌آباد دمق با پوشش ۹ هزار و ۹۶۴ نفر جمعیت روستایی برای این شهرستان مصوب و عملیات اجرایی آنها نیز آغاز شد.

در حال حاضر ۱۳۴ روستای شهرستان ملایر با جمعیتی حدود ۲۵ هزار خانوار زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha