بیش از ۶ هزار میلیارد ریال خدمات به نیازمندان هرمزگان ارائه شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان دیماه امسال ۶ هزار و ۳۸ میلیارد ریال خدمات به ۹۱ هزار خانواده نیازمند زیرپوشش این نهاد در استان ارائه شد.

علی الهیاری روز دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: بیش از ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از این خدمات معیشتی، ۶۰۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی، ۱۰۰ میلیارد ریال کمک ‌هزینه اجاره و ودیعه مسکن، ۱۳میلیارد ریال کمک‌ هزینه تامین لوازم ضروری زندگی و ۵۹۲ میلیارد ریال کمک موردی به اقشار نیازمند بوده است.
وی بیان داشت: همچنین ۸۰ میلیارد ریال خدمات درمانی در زمینه بیمه‌های اجتماعی، فرانشیز و خدمات ویژه، ارتقای شاخص‌های بهداشتی، کمک به رفع سوء تغذیه کودکان و مادران باردار، بیماران سخت درمان (صعب العلاج) و سالمندان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان همچنین از ارائه ۹۷۹ مورد کمک به امر ازدواج زوج‌های جوان تحت حمایت در ۱۰ ماهه سالجاری خبر داد و تاکید کرد: این کمک‌ها به ارزش ۸۲ میلیارد ریال ارائه ‌شده است.
الهیاری گفت: همچنین یک هزار و ۳۸۰ خدمت حقوقی رایگان در زمینه‌های مشاوره، دادخواست، شکوائیه، تنظیم لایحه و سایر موارد به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در سالجاری ارائه شده است و مبلغ ۶۸ میلیون ریال کمک به رفع مشکل ۱۱ پرونده حقوقی خانواده‌های تحت حمایت شده است.
وی همچنین یکی از ابعاد توانمندسازی نیازمندان را مسکن مناسب برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد و گفت:  امسال بیش از یک هزار و ۳۴۱ واحد مسکونی با هزینه‌ای افزون بر ۱۵۹ میلیارد ریال با همکاری بنیاد مسکن، موسسه‌های خیریه، سپاه و گروه‌های جهادی برای خانواده‌های تحت حمایت تعمیر و یا احداث شده است.
وی بیان داشت: همچنین از ابتدای سالجاری تا پایان دیماه با پرداخت یکهزار و ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد زمینه اشتغال چهار هزار و ۵۰۰ نفر فراهم شد و در بخش کاریابی نیز برای ۸۸۷ نفر با هزینه‌ای افزون ‌بر چهار هزار میلیارد ریال فرصت شغلی مهیا شد.
این مسوول ادامه داد:همچنین بابت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کسب و کار برای پنج هزار و ۹۰۰ نفر از افراد تحت حمایت مبلغ هفت میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد هفت هزار و ۸۸۱ نفر از ایتام  ۶ هزار و ۶۰۶ نفر از فرزندان محسنین، مورد حمایت ۳۳ هزار و ۸۸۲ نفر حامی می‌باشند که آنان افزون ‌بر ۳۸۹ میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال به فرزندان معنوی خود کمک نموده‌اند.

وی با اشاره به ارائه خدمات به بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز و چهار هزار دانشجو نیازمند تحت حمایت کمیته امداد افزود: این خدمات که با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انجام شده، شامل پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی، ایاب و ذهاب، وام دانشجویی و وام‌های ازدواج دانشجویی می‌باشد و همچنین هزار و ۱۰۰ دستگاه تبلت و بیش از ۲۹ هزار بسته تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان نیازمند به ارزش ۱۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان با کمک خیرین و نیکوکاران اهداء شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha