سه طرح آموزشی در شهرستان ری به بهره‌برداری رسید

شهرری ـ ایرنا ـ سه طرح آموزشی با اعتبار ۲۱۵ میلیارد ریال همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با حضور فرماندار ویژه و جمعی از مسئولان درشهرستان ری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدرسه ۱۲ کلاسه امام رضا (ع) قیامدشت با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع و زیربنای یک هزار و ۷۰۰ متر مربع ساخته شده است، این مدرسه با سرمایه گذاری شهرداری و شورای شهر قیامدشت در راستای تامین عادلانه سرانه آموزشی طی یک سال در ضلع شرقی این شهر احداث شده است.

فرماندار شهرستان ری در این آیین گفت: خوشبختانه هم اکنون ۱۷ پروژه مدرسه سازی شهرستان ری در حال ساخت است که امیدواریم با کمک مسئولان و خیران این طرح ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

حسین توکلی کجانی افزود:  نهادها، بانک ها، خیران، تلاش کنند در مناطق کم برخوردار شهری و روستایی مدارس فرسوده را بازسازی و نوسازی و مدارس جدید بسازند.

وی خاطرنشان کرد: هرجا کارها را به مردم سپردیم اتفاقات خوبی رقم خورد در دهه فجر امسال هم طرح های عمرانی، فرهنگی، توسعه شهری و زیربنایی خوبی افتتاح شد که ۵۰ درصد این پروژه ها توسط بخش خصوصی  تامین شده است و باوجود توطئه های دشمنان در طول ۴۲ سال گذشته مردم با آرامش بیشتری سرمایه گذاری می کنند.

مدرسه ۱۲ کلاسه نونژاد ۲ در محله جوانمرد قصاب شهرری با زمینی به مساحت یکهزار و ۷۰۰ متر و زیربنای یکهزار و ۳۱۷ متر مربع با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال تخریب و بازسازی شده از دیگر طرح هایی بود که امروز با بهره برداری رسید.

این مدرسه ۱۲ کلاسه دارای آزمایشگاه، سالن چند منظوره، سه باب اتاق اداری است که چهل میلیارد ریال از اعتبار آن توسط خیر و ۱۵ میلیارد آن نیز توسط سازمان نوسازی آموزش و پرورش پرداخت شده است.

آموزشگاه زنده یادان خسرو احمدی و نیر پرتویی در بخش کهریزک نیز در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر و زیربنای ۴۹۲ متر مربع با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال از محل خیرین احداث شده است.

این آموزشگاه هشت کلاسه در مدت سه ماه احداث شده و پذیرای ۴۸۰ دانش آموز در ۲ شیف است.

شهرستان ری دارای چهار مرکز اصلی آموزش و پرورش شامل ناحیه یک، ناحیه دو، بخش کهریزک و بخش فشافویه است که مدیریت آن با اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران است.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب تهران واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha