۱۴ طرح عمرانی در عجب شیر بهره برداری شد

تبریز- ایرنا - به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۴ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان در عجب شیر به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل احداث شبکه روشنایی معابر بلوار امام علی (ع) و با پایه های فلزی و چراغ لاک پشتی در شیشوان، احداث شبکه ۲۰ کیلوولت تجرق، احداث پست هوایی در روستای مهماندار، احداث شبکه فشار ضعیف با کابل خودنگهدار، افزایش ترانس هوای روستاهای بولالو ،شیراز،  نانسا و چوبانکره  و تعویض سیم های مسی شبکه فشار ضعیف مهماندار و بهره برداری از جدول گذاری و زیرسازی و آسفالت معابر اصلی و فرعی در روستای پسیان می باشد.

اکبر حاتمیان رییس توزیع برق عجب شیر روز دوشنبه در آیین افتتاح طرهای این شرکت با بیان طول شبکه‌های برق فشار ضعیف برق در شهرستان بیش از ۴۰۰ کیلومتر است، افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۲.۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی سرقت سیم‌های مسی از سوی افراد سودجو و فرصت‌طلب را موجب ایجاد خسارت به شبکه توزیع و وسایل برقی مشترکان عنوان و اظهار کرد: با تبدیل سیم‌های مسی به کابل‌های خود نگهدار ضمن برطرف کردن این مشکل، همزمان رفع ضعف ولتاژ نیز انجام می‌شود و ولتاژ مناسبی تحویل مشترکان داده می‌شود.

وی گفت: تعدیل بار و تقویت ظرفیت شبکه و افزایش قدرت مانور شبکه از دیگر اهدافی است که در اجرای طرح‌های جهادی دنبال می‌شود.

حاتمیان، کاهش نرخ تلفات انرژی، جلوگیری از سرقت های احتمالی، تامین برق پایدار و کاهش نوسانات برق را از مهمترین مزایای اجرای پروژه تعویض شبکه های سیمی برق به کابل خودنگهدار ذکر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha