بیعت بختیاری‌ها با امام راحل سند افتخاری در تاریخ انقلاب اسلامی است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بیعت بختیاری‌های استان با امام خمینی(ره) و اعلام برائت از بختیار در بهمن ۵۷ به سند افتخار این قوم در تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

اقبال عباسی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از بختیاری‌های این استان به مناسبت سالروز بیعت بختیاری‌ها با امام خمینی(ره) در بهمن ۵۷ افزود: بختیاری‌ها از جمله عشایر، همواره مورد تحسین امام خمینی(ره) قرار داشتند به طوری که امام راحل فرمودند عشایر ذخایر انقلاب هستند و این ذخایر همواره پیشتیبان و حامی نظام در طول ۴۲ سال گذشته بوده است.

وی، آزادی‌خواهی و مبارزه با ظلم و طاغوت را از ویژگی‌های مهم بختیاری‌ها و سایر اقوام استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد و گفت: مردم این استان در صحنه‌های مهم کشور حضور فعالی داشته و با همراهی با مسئولان در پیشبرد اهداف نظام نقش بسزایی ایفا کرده‌اند.

استاندار چهارمحال و بختیاری مردم را صاحب اصلی انقلاب اسلامی دانست و افزود: در طول ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی ارائه شده است و می‌طلبد در ادامه نیز با تلاش و کوشش مسئولان این خدمات‌رسانی تقویت شود.

عباسی با مقایسه شرایط کشور در سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب، مردم بسیاری از شهرها و روستاهای کشور از خدماتی نظیر آب، برق، گاز و زیرساخت‌های ارتباطی محروم بودند اما امروز به طور مثال در تمامی شهرهای بالای ۱۰ خانوار این استان برق‌رسانی شده است.

وی افزود: امروز ایران در بسیاری از زمینه‌ها از جمله دستاوردهای علمی و نظامی به کشور قدرتمندی در سطح منطقه و جهان تبدیل شده است و نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

یه گزارش ایرنا، در این نشست از تعدادی از عشایر و قوم بختیاری این استان قدردانی شد.

جمعی از بختیاری‌های‌ نقاط این استان در سفری به محل اقامت امام در تهران ، روز نوزدهم بهمن‌ماه سال ۵۷ با بیعت با امام راحل حمایت خود را از انقلاب اسلامی اعلام کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha