سه طرح خدماتی و حمایتی بهزیستی در اراک به بهره‌برداری رسید

 اراک-ایرنا- سه طرح خدماتی و حمایتی بهزیستی شامل مرکز آموزشی و توانبخشی، سرپناه شبانه مردان و کارگاه قلم زنی یک بانوی معلول روز دوشنبه به مناسبت دهه مبارک فجر در اراک به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی درحاشیه آیین بهره‌برداری از مرکز آموزشی و توانبخشی اختلالات شنوایی کودکان در گفت و گو با ایرنا افزود: این مرکز به کودکانی که دارای اختلالات شنوایی و گفتاری هستندخدمات ارائه می کند.  
«زهرا امینی» افزود: دراین مرکز توانبخشی، خانواده‌ها نیزآموزش مهارت‌های مختلف اجتماعی را فرا می‌گیرند تا بتوانند به کودک خود که دارای  اختلالات شنوایی است، کمک کنند.
موسس مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی نیز با بیان اینکه این مرکز در مساحت ۳۰۰ مترمربع و با صرف چهار میلیارد ریال احداث شده است، گفت: ارائه خدمات گفتاردرمانی، شنوایی سنجی و روانشناسی به کودکان زیر ۱۵ سال نیز از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.
«هادی ترابی» افزود: این مرکز از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه و زیر نظر بهزیستی اداره می شود و اکنون ظرفیت آن ۵۰ نفر است که قابلیت افزایش نیز دارد.
 رییس اداره بهزیستی شهرستان اراک نیز در خصوص مرکز سرپناه شبانه مردان(شلتر) که امروز به بهره برداری رسید، گفت:  این مرکزبا عنوان تولدی دوباره، به معتادان و کارتن خوابها که به دلایل مختلفی از جامعه طرد شده‌اند، خدمت‌رسانی می‌کند.
میلاد مشایخی افزود: در این مرکز به افراد جامعه هدف، یک وعده غذای گرم، لباس، وسایل بهداشتی و خدمات روان‌شناسی ارائه می شود.
وی با بیان اینکه اکنون دو مرکز سرپناه شبانه مردان در شهر اراک فعالیت دارد گفت: این مرکز در شهرک ولیعصر(عج) با مشارکت بهزیستی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و مرکز تولدی دوباره راه اندازی شده است.
رییس اداره بهزیستی شهرستان اراک اظهار داشت: برای ساخت این مرکز تاکنون یک میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و ظرفیت پذیرش ۱۵ نفر را دارد.
مشایخی درباره کارگاه قلم زنی نیز گفت: این کارگاه از سوی یکی از بانوان معلول  با دریافت ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلا راه اندازی شده است.

بر اساس اعلام مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  قرار است ۱۱ واحدمسکونی مددجویان تحت پوشش نیز فردا سه شنبه از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهره‌داری شود.

۶۵ هزار نفر از خدمات اداره کل بهزیستی استان مرکزی  بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha