یک‌هزار و ۶۸۰ واحد مسکن روستایی در استان همدان به متقاضیان واگذار شد

همدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: یک‌ هزار و ۶۸۰ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۲۶۰ میلیارد تومان از هفته دولت تا دهه فجر امسال احداث و به متقاضیان واجدشرایط در مناطق روستایی استان واگذار شد.

به گزارش ایرنا، «حسن ظفری» روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از پل روستای گنبد ملایر، اظهار داشت: علاوه بر احداث مسکن روستایی، توجه به مسکن محرومان نیز در دستور کاردولت قرار دارد که در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همدان، تفاهم‌نامه ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومان در این استان منعقد شد.

وی افزود: پیرو این امر، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان برنامه و بودجه کشور، استانداری و بنیاد مسکن استان همدان منعقد شد که نتیجه آن پرداخت ۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض بود که تاکنون از این مبلغ ۲۸ میلیارد تومانتخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: از این مبلغ ۱۷ میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده و با وجود تمام محدودیت‌ها، یک‌هزار و ۹۹۳ فقره پرونده به سیستم بانکی معرفی و بالغ بر یک‌هزار و ۴۰ فقره از این تعداد موفق به پِی‌کنی و حدود ۸۶۰ واحد سقف آنها اجرا شده است.

ظفری ادامه داد: از تعداد ۲ هزار واحد مسکن محرومان که در استان همدان در دست احداث است، ۳۲۰ واحد آن همزمان با ایام دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

وی یادآور شد: از یک‌هزار و ۶۸۰ فقره مسکن روستایی که در استان همدان به بهره‌برداری رسید، ۳۲۶ واحد آن با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان ملایر است که همزمان با ایام دهه فجر تحویل متقاضیان روستایی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: در بهسازی روستایی نیز از هفته دولت تا دهه فجر، ۳۱ پروژه اجرای طرح هادی با هزینه ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در استان همدان به بهره‌برداری رسید که در مجموع برای مسکن روستایی و طرح هادی، بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار از هفته دولت تا دهه فجر در این استان هزینه شده است.

ظفری با بیان اینکه تحرک خوبی در بخش مسکن روستای و پروژه‌های عمرانی در اقتصاد و اشتغال این استان ایجاد شده و همچنان تداوم دارد، تصریح کرد: از ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده در استان برای اجرای طرح هادی، پنج میلیارد تومان آن در شهرستان ملایر هزینه شده است.

وی درباره پل روستای گنبد که بر اثر سیلاب تخریب شده بود نیز گفت: ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت این پل با چهار دهنه که از اهمیت بالایی در تردد اهالی روستا برخودار است، هزینه شد.

همزمان با ایام مبارک دهه فجر ۵۴ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان اعتبار برای بهره‌برداری از طرح‌های بنیاد مسکن شهرستان ملایر هزینه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha